Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 02:13:31

Український кордон з Росією має бути укріплений за принципом фінської "Лінії Маннергейма"

13.08.2014   07:22

Про це 12 серпня, під час свого брифінгу повідомив журналістам голова обласної ради Микола Звєрєв. Він, зокрема, розповів, що для забезпечення обороноздатності, місцевою владою спільно з Чернігівським прикордонним загоном Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України розроблена програма укріплення кордону, яка включає будівництво, як складних інженерних споруд, так і ровів (загальною протяжністю 183 км).

– Вже проводиться робота зі створення та нарощування прикордонної інфраструктури, інженерних та фортифікаційних перешкод. Кордон розбитий на сектори. Рів шириною шість метрів та глибиною три метри вже копається від поста «Сеньківка» в сторону Грем’яча, – розповів Микола Звєрєв. Він також повідомив, що на його заклик надати необхідну інженерну, землерийну техніку, забезпечити її роботу для фортифікаційного облаштування протитанкового рову вздовж лінії державного кордону вже відгукнулися голови трьох обласних ради. Крім того, відбулася розмова з послами Латвії, Литви та Естонії стосовно надання технічної та фінансової допомоги для будівництва укріплення міжнародними організаціями.

Голова обласної ради висловив переконання, що для забезпечення обороноздатності держави, крім укріплення кордону, необхідно на території Чернігівщини мати й військові частини, які б фактично прикривали прикордонників.

– Оскільки наша область є прикордонною, тому Міністерству оборони України необхідно розглянути питання щодо відновлення штабу Північного оперативного командування у Чернігові. Крім того, з числа добровольців необхідно створити й новий батальйон територіальної оборони, який на постійній основі дислокувався б на території нашої області. Можна спати спокійно, коли знаєш, що військовими різних родів військ надійно забезпечена оборона краю.

Голова обласної ради Микола Звєрєв висловив сподівання, що Міністерство оборони України прислухається до пропозицій, що йдуть із Чернігівщини.


Довідково
Лінія Маннергейма — смуга фортифікаційних укріплень, що їх було побудовано Фінляндією на Карельському перешийку у двадцяті-тридцяті роки 20 століття на випадок війни із Радянським Союзом. Названі за ім'ям головнокомандувача фінськими військами у Зимовій війні Карла Ґустава Маннергейма. Будівництво перших укріплень розпочалося 1924 року за участі французьких та бельгійських інженерів.
На лінії Маннергейма відбувалися найзапекліші бої Зимової війни; спираючись на лінію Маннергейма фінські війська два місяці затримували наступ Червоної армії.

 

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).