Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:16:21

Чернігівські прикордонники повернулися з Донбасу. ФОТОрепортаж

12.08.2014   15:20Агенцiя

Рівно шістдесят діб чернігівські прикордонники охороняли східні рубежі України.

Військовослужбовці Чернігівського прикордонного загону перебували на кордоні Луганської області з Російською федерацією, на заставі «Станично-Луганська». Виконувати бойове завдання 9 червня вирушило шістнадцять прикордонників, організовано додому повернулося чотирнадцять, двох військових госпіталізували ще на початку їхнього відрядження на Схід – одного з пораненням, іншого за станом здоров’я.

Урочистості з нагоди повернення прикордонників відбулися на їхній базі в Чернігові і почалися з виконання Державного Гімну України. Начальник Чернігівського прикордонного загону полковник Олександр Птиця нагородив бійців почесними грамотами «За мужність, витримку та високий патріотизм».

«Прикордонники з Чернігівщини з честю пройшли всі випробування, - зауважив полковник прикордонної служби. – Це підтверджують приклади мужності та професіоналізму. У складних умовах жоден прикордонник не зрадив Батьківщини та військової присяги, не проявив елементів боягузтва та малодушності. Вони зі зброєю в руках з честю виконали свій військовий обов’язок. З нами честь та за нами держава!»

Керівником загону чернігівських військових був майор прикордонної служби Андрій Камак. Він очолював другу мобільну прикордонну заставу резерву Північного Регіонального Управління. За його словами, додому повернулися всі 16 бійців. «На «Станично-Луганській» прикордонній заставі обстріли починалися, як правило, з 21.00 і тривали до четвертої ранку, - розповідає майор. – Ми відпочивали лише вдень та й то мало, переважно рили окопи та зводили бліндажі».

За словами Андрія Камака, найважче все-таки бійцям було психологічно. Щодо ставлення місцевого населення до наших військових, то, за словами військових, воно різне. «Одні нас підтримують і приносять їжу та воду, інші звинувачують у тому, що це ми розпочали війну», - каже майор.

Старшину Сергія Неруса зустрічати прийшов його маленький син Ілля. Він плаче на руках у батька. Дитя до останнього дня не знало, де був його тато. «На війні головне - мати надійний тил, знати, що тебе вдома чекають, - каже старшина. – А ще – такого командира як наш. Завдяки йому ми всі повернулися до своїх родин живими».

Прикордонники привезли з Луганщини ікону Божої матері. Її бійцям подарували житомирські афганці, до неї вони молилися і як пам'ять про страшну війну привезли в рідний прикордонний загін.

Віталій НАЗАРЕНКО, "День"

Фоторепортаж Віктор Кошмал

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.