Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 19:20:10

На Чернігівщині прокуратура добивається скасування незаконних закупівель і повернення державних грошей

08.08.2014   07:40

Проведені органами прокуратури області перевірки з питань державних закупівель засвідчили, що у вказаній сфері продовжують мати місце численні порушення, які допускаються як замовниками, так і учасниками торгів.

Як наслідок, цього року органи прокуратури Чернігівської області активно застосовували свої повноваження, реагуючи на здійснення закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти з порушеннями законодавства. Зокрема, з метою захисту державних інтересів у сфері закупівель прокурорами цьогоріч заявлено 8 позовів про визнання недійсними договорів та стягнення авансових платежів на загальну суму понад 22 млн. грн.

Наприклад, прокуратурою області встановлено, що всупереч вимогам законодавства тендер із закупівлі робіт по реконструкції літературно-меморіального музею О.П. Довженка в смт. Сосниця вартістю 3,3 млн. грн. замовником безпідставно проведено за неконкурентною процедурою «закупівля в одного учасника». Розпорядник бюджетних коштів, виділених ще у 2012 році, сам зволікав з їх використанням майже рік. Після чого провів закупівлю робіт в одного учасника, обгрунтовуючи таку процедуру нагальною необхідністю.

В іншому випадку з порушеннями проведено закупівлю за бюджетні кошти будівельних робіт на 1,3 млн. грн. Йдеться про роботи з будівництва ліній електропостачання вулиць Арвата, Афганців та П.Морозова з установленням контрольно-технічного пункту в м. Ніжині. Перевіркою встановлено, що замовником, всупереч вимогам законодавства, не відхилено пропозицію одного з учасників конкурсних торгів, який надав документи з недостовірними відомостями.

Господарський суд області погодився з позицією прокуратури та з урахуванням наданих нею доказів визнав незаконність рішень розпорядників бюджетних коштів та відповідних договорів.
 

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.