Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 19:26:16

Закінчився чернігівський рід Скоропадських

06.08.2014   08:19Агенцiя

Коли ми говоримо про японське, німецьке або польське економічне диво, чомусь не згадуємо, що було і українське.

Під час правління останнього гетьмана України Павла Скоропадського наша гривня коштувала 5 золотих німецьких марок, 7 золотих австро-угорських крон, 4 золотих французьких франка і 4 золотих американських долари. Диво тривало недовго: 7 з половиною місяців і закінчилося у листопаді 1918-го… Гетьман Павло Скоропадський покинув Україну і до загибелі у 1945-му році жив у вигнанні. 4-го серпня цього року закінчився чернігівський рід Скоропадських зі смертю Олени Павлівни Скоропадської.

Наймолодша донька гетьмана України Павла Скоропадського народилася за кордоном, де й прожила довге і яскраве життя – у липні Олена Павлівна Скоропадська відсвяткувала своє 95-річчя. Жила вона у Швейцарії, разом з чоловіком виростила двох дочок. Жінка, яка ніколи не жила в Україні, володіла українською мовою і, починаючи з 1992-го року, відвідувала незалежну Україну. Подарувала українському музею гетьманства безцінні сімейні реліквії. Бувала і в своєму родовому маєтку у Тростянці на Чернігівщині.

Тут провів дитинство її батько Павло, а заклав на рівнині диво-сад його дід Іван Скоропадський. Олена Скоропадська написала і видала книгу споминів про свого батька, яким пишалася. За 7,5 років його гетьманства у Києві було відкрито посольства і консульства 24-х країн, а це вже міжнародне визнання України! Створена академія наук, два українські університети, мережа українських гімназій…

… 4-го серпня остання представниця роду Скоропадських Олена Павлівна Скоропадська пішла з життя.


http://chodtrk.com.ua/?p=16340

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.