Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 квітня, 23:03:35

Вирішення яких правових проблем найчастіше потребують чернігівці?

04.08.2014   10:02Агенцiя

Успішний приклад захисту від державних органів: чернігівка проти ДВС

31 серпня відбувся невеличкий захід для представників місцевих ЗМІ та активістів.

Керівник правової приймальні ГО «МАRТ» розповів про найбільш поширені питання, з якими звертаються мешканці Чернігова, а це в основному скарги на дії чи бездіяльність державних органів (міліція, прокуратура, ДВС, органи опіки та інші).

Крім того, мешканка Чернігова – Олена Трубенок розповіла про ситуацію, з якою вона звернулася до Правової приймальні. Одного разу, коли вона була за кермом автомобіля, її зупинив представник ДАІ і вилучив машину за борг перед пенсійним фондом в розмірі 145грн (до речі, борг на той час вже був погашений). Вилучення автомобіля відбувалося з порушенням багатьох норм законодавства, при тому що послуги штрафмайданчика обійшлися близько 700 грн.

З допомогою Правової приймальні ГО «МАRТ» було складено позов та подано до суду. Після розгляду справи суд визнав протиправною:
- постанову про арешт майна боржника;
- оголошення заборони на його відчуження;
- постанову про розшук транспорту боржника.

Пані Олена зауважила, що в ході вивчення всіх деталей ситуації під час підготовки до захисту своїх прав, у неї склалося враження, що це не поодинокий випадок, і система працює з метою вилучення коштів водіїв, оскільки в багатьох випадках борг перед державою значно менший, ніж витрати, пов’язані з тимчасовим затриманням авто. Також цікаво, що кошти за послуги штрафмайданчика сплачуються не в державний бюджет.

Якщо Ви потребуєте правової консультації, то можете звернутися до безкоштовної Правової приймальні ГО «МАRТ» за тел. (0462) 93-83-30 або за адресою м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, каб. 700 (приміщення ЦНТЕІ).
Правова приймальна працює за підтримки Української Гельсінської спілки.
 

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини