Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 03:11:22

Більше сотні пташенят "птаха щастя" виросло в Національному парку на Коропщині

04.08.2014   09:45Агенцiя

На території Мезинського Національного природного парку в цьому році виросло 121 пташеня лелеки.

Проведення міжнародних облiкiв чисельності білого лелеки вже стало традиційним. Попередні проходили у 1934–2004 рр. Наступний – сьомий – проводиться у 2014 р.

Цього птаха в різних місцевостях України ще називають чорногузом, буслом, боцяном, гайстером. Вiн добре вiдомий усiм, бо живе поряд із людьми i належить до найбiльш улюблених наших пер­натих. Чисельнiсть бiлого лелеки протягом кількох десятилiть прак­тично повсюди скорочувалась, але у 1990-х роках почала зростати, тому данi про її подальші змiни дуже цікаві і важливі для науковців. Вони потрiбнi для контролю за станом популяцiї та розробки заходiв по охоронi.

В ході обліку зібрана інформація про кiлькiсть гнiзд, зайнятих лелеками (48), та число пташенят у них (всередньому приплід 1 гнізда – 3 пташенят). Гнізд, де селилися лелеки, але пта­шенята не виросли, нема.

Кiлькiсть пташенят найкраще підраховувати у другiй половинi червня – першiй половинi липня, коли вони вже пiдросли. Огляд гнізд встановив, що на території Націоанльного природного парку виросло 121 пташеня лелеки.

Сподіваємось, що народний улюбленець згідно старого народного повір’я й надалі приноситиме щастя в двори і села Коропщини.

Алла НАЛИВАЙКО, фахівець Мезинського Національного природного парку, Коропський район
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини