Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 12:07:51

Як жителі Ніжинського району боролися за чисте довкіллля

02.08.2014   08:06Агенцiя

Про проблему безпеки застосування пестицидів і агрохімікатів мешканці Ніжинського району заговорили, коли з’явились конкретні факти порушення їх екологічного благополуччя.

Активісти вважають, що окремі орендарі сільськогосподарських площ порушують правила поводження з хімічними речовинами, що призвело до серйозних наслідків. Зокрема, в ЗМІ були поширені факти про пошкодження городини місцевих жителів, забруднення фруктових дерев. Як наслідок –– погане самопочуття селян та харчове отруєння дітей, які з’їли оброблені абрикоси.

Місцеві жителі, залучившись підтримкою громадської екологічної організації «Мама-86-Ніжин», почали активно відстоювати своє право на чисте довкілля. У тамтешніх ЗМІ з’явились статті під рубрикою «Місцеві чорнобилі».

У 2012-2013 роках географія проблеми розширилась. З’явились нові факти безвідповідального поводження з агрохімікатами. У селах Вертіївка, Хомино, Бобрик, Колісники Ніжинського району активісти виявили порушення правил застосування хімічних речовин. Свідченням цього є вигорання трави та кущів у межах санітарної зони оброблених агрохімікатами полів.

У рамках проекту «Підвищення безпеки застосування агрохімікатів і пестицидів» громадські активісти постраждалих сіл спільно з громадською екологічною організацією «Мама-86-Ніжин» проінформували населення про правила поводження з хімічними речовинами сільгосппризначення. Поширювалися тематичні буклети. Виявлені порушення були оприлюднені на семінарі із залученням фахівців з екології та фітосанітарної інспекції.

Наступним етапом проекту стало залучення місцевої влади до вирішення екологічної проблеми. Зокрема, Ніжинська райдержадміністрація звернулася з листом до виробників сільськогосподарської продукції щодо необхідності дотримання правил і норм застосування агрохімікатів.

Обласне керівництво також не залишилися осторонь. Резонансне питання було двічі розглянуте за участю представників громадськості на засіданнях постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів. Нині питання опрацьовується в відповідних структурних підрозділах облдержадміністрації.

Громадськість наполягає на необхідності звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відновлення основних функцій державного контролю у сфері обігу пестицидів та агрохімікатів. Актуальним залишається питання вмісту у сільськогосподарській продукції і сировині рослинного походження залишкової кількості сільськогосподарських хімічних речовин.


Валентина Щокіна, голова ГЕО «Мама-86-Ніжин»
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.