Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 19:28:16

Як жителі Ніжинського району боролися за чисте довкіллля

02.08.2014   08:06Агенцiя

Про проблему безпеки застосування пестицидів і агрохімікатів мешканці Ніжинського району заговорили, коли з’явились конкретні факти порушення їх екологічного благополуччя.

Активісти вважають, що окремі орендарі сільськогосподарських площ порушують правила поводження з хімічними речовинами, що призвело до серйозних наслідків. Зокрема, в ЗМІ були поширені факти про пошкодження городини місцевих жителів, забруднення фруктових дерев. Як наслідок –– погане самопочуття селян та харчове отруєння дітей, які з’їли оброблені абрикоси.

Місцеві жителі, залучившись підтримкою громадської екологічної організації «Мама-86-Ніжин», почали активно відстоювати своє право на чисте довкілля. У тамтешніх ЗМІ з’явились статті під рубрикою «Місцеві чорнобилі».

У 2012-2013 роках географія проблеми розширилась. З’явились нові факти безвідповідального поводження з агрохімікатами. У селах Вертіївка, Хомино, Бобрик, Колісники Ніжинського району активісти виявили порушення правил застосування хімічних речовин. Свідченням цього є вигорання трави та кущів у межах санітарної зони оброблених агрохімікатами полів.

У рамках проекту «Підвищення безпеки застосування агрохімікатів і пестицидів» громадські активісти постраждалих сіл спільно з громадською екологічною організацією «Мама-86-Ніжин» проінформували населення про правила поводження з хімічними речовинами сільгосппризначення. Поширювалися тематичні буклети. Виявлені порушення були оприлюднені на семінарі із залученням фахівців з екології та фітосанітарної інспекції.

Наступним етапом проекту стало залучення місцевої влади до вирішення екологічної проблеми. Зокрема, Ніжинська райдержадміністрація звернулася з листом до виробників сільськогосподарської продукції щодо необхідності дотримання правил і норм застосування агрохімікатів.

Обласне керівництво також не залишилися осторонь. Резонансне питання було двічі розглянуте за участю представників громадськості на засіданнях постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів. Нині питання опрацьовується в відповідних структурних підрозділах облдержадміністрації.

Громадськість наполягає на необхідності звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відновлення основних функцій державного контролю у сфері обігу пестицидів та агрохімікатів. Актуальним залишається питання вмісту у сільськогосподарській продукції і сировині рослинного походження залишкової кількості сільськогосподарських хімічних речовин.


Валентина Щокіна, голова ГЕО «Мама-86-Ніжин»
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Рух транспорту вулицею Любецькою від Ріпкинської до Широкої буде обмежений до 30 квітня

Рух транспорту вулицею Любецькою від Ріпкинської до Широкої буде обмежений до 30 квітня 14:57

Перекриття руху автотранспорту на ділянці вулиці Любецької від Ріпкинської до Широкої продовжили до 20:00 години 30 квітня 2024 року.