Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 08:56:06

Додержання законодавства щодо охорони, використання і відтворення водних біоресурсів

29.07.2014   14:47

У прокуратурі Чернігівської області відбулася міжвідомча нарада з питань додержання законодавства щодо охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, а також водних об’єктів, які використовуються для риборозведення.

У нараді спільно з прокурорами взяли участь керівники обласних органів влади та контролю.

На сьогодні залишаються невирішеними питання зменшення негативного впливу на біоресурси господарської діяльності підприємств водокористувачів, забірні пристрої води яких не забезпечені належними рибозахисними пристроями та скид ними неналежно очищених стічних вод. Розповсюджені і факти здійснення забороненої діяльності у межах прибережно-захисних смуг, їх засмічення та забудова, чисельні факти незаконного вилучення та реалізації рибних ресурсів.

Причинами цього є, в першу чергу, неефективність роботи, а іноді і бездіяльність органів контролю, відсутність належної взаємодії між ними та правоохоронними органами.
Замість вжиття дієвих заходів, спрямованих на усунення порушень законодавства в сфері охорони водних живих ресурсів, посадовці самі стають на шлях злочину. До прикладу, у минулому році прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди головним держінспектором Чернігіврибоохорони, у якому постановлений обвинувальний вирок.

Проблемними питаннями залишаються незадовільна робота контролюючих органів з попередження правопорушень щодо водних біоресурсів; торгівлі незаконно виловленою рибою та забороненими знаряддями лову; реалізації риби та рибопродукції в торгівельних мережах, яка не відповідає ветеринарно-санітарним вимогам та становить загрозу здоров’ю громадян.

Таким чином, проблема забезпечення додержання законодавства щодо охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, а також водних об’єктів, які використовуються для риборозведення залишається актуальною та такою, що потребує невідкладного вирішення.

На нараді були висвітлені саме ті чинники, які негативно впливають на збереження рибних ресурсів, санітарне і епідемічне благополуччя населення та обговорювалися можливі шляхи вирішення цього питання.

За результатами наради визначено конкретні організаційні заходи щодо забезпечення неухильного додержання законів у цій сфері.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини