Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 18:18:07

Чи завжди законно діє сільський голова, вирішуючи земельні питання?

19.06.2014   11:23Агенцiя

Усім відомо, що земельні питання – найголовніші у роботі сільського голови. І майже всі звернення до місцевої ради пов’язані з землею: розподіл землі, надання у власність чи оренду, про спірні питання годі й говорити.

У відповідності до діючого законодавства спеціалістами Держсільгоспінспекції в Чернігівській області на території нашого регіону проводяться планові та позапланові перевірки дотримання вимог земельного законодавства органами місцевого самоврядування при розпорядженні землями в межах населених пунктів.

Зокрема, за результатами перевірених численних земельних рішень, практично у всіх сільських та селищних радах, а таких перевірено 52, були виявлені порушення вимог земельного законодавства в частині передачі земельних ділянок у власність, надання у користування, в тому числі оренду, в процесі укладання цивільно-правових угод.
У зв’язку з виявленими порушеннями на адресу сільських та селищних голів у 2014 році направлено 425 клопотань з вимогою про приведення рішень у відповідність до вимог діючого земельного законодавства.

Практично всі клопотання розглянуті виконавчими комітетами та сесіями сільських рад. 351 клопотання задоволено та рішення приведені у відповідність до норм Закону.
За 74 клопотаннями матеріали передані до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.

Практика перевірок законності зазначених рішень свідчить, швидше за все, про поверхневе знання органами місцевого самоврядування земельного законодавства. Адже майже всі сільські ради, у зв’язку з фінансовими та іншими до цих пір невирішеними питаннями, обділені не тільки посадою юриста, а також інтернетом та будь-яким інформаційним забезпеченням. У більшості сільських голів та землевпорядників «під рукою» лише застарілий Земельний кодекс.


Смаль В.І. – начальник Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи 14:09

Медичні заклади Чернігівської області вже на 95,43% готові до старту другого етапу медичної реформи з 1 квітня цього року. Це стосується закладів, що надають вторинну та третинну медичну допомогу.

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході 13:51

Близько п’ятої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що в підземному переході на розі проспектів Миру та Перемоги невідомий пошкодив рекламну конструкцію. На місце одразу виїхав екіпаж патрульної поліції.

З 25 лютого в оборот введена нова 200-гривнева купюра 13:44

Сьогодні в Україні Нацбанком в обіг вводяться нові купюри 200 гривень. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:41

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір. Захворювання реєструвалися в 17 районах та 3 містах.

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів 13:14

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини 4 рази залучалися до надання допомоги з вивільнення транспортних засобів, що потрапили на складні ділянки доріг у Бахмацькому, Городнянському, Ріпкинському і Талалаївському районах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини