Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 00:15:29

За позовами органів прокуратури області до державної власності повернуто 185 га землі вартістю 3,5 млн. грн.

13.06.2014   07:34

У прокуратурі Чернігівської області відбулася міжвідомча нарада з питань додержання законодавства органами влади та місцевого самоврядування, контролюючими органами при відведенні земель у власність та користування, забезпечення надходження коштів за використання землі. У нараді спільно з прокурорами взяли участь керівники обласних органів влади, самоврядування та контролю.

Пріоритетними серед розглянутих на нараді питань були: додержання вимог земельного законодавства при передачі у власність громадян земельних ділянок, використання їх без правовстановлюючих документів, передбачених ст. 126 Земельного кодексу України, самовільне зайняття земель, незаконне погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, видача правовстановлюючих документів на землю на підставі підроблених рішень органів влади та місцевого самоврядування, тощо.

Прокурором області Володимиром Стеценком звернута увага на те, що, такий стан законності є наслідком недостатніх заходів органами влади та контролю, які самоусунулися від виконання покладених завдань, а в окремих випадках вдаються до хабарництва, зловживань та службового підроблення.

До прикладу, прокуратурою області нещодавно розпочато кримінальні провадження щодо незаконної передачі органами Держземагентства у області значних площ земель жителям інших областей.

Розповсюдженими є порушення земельного законодавства, у тому числі, при використанні водойм, передачі у власність та користування земель історико-культурного призначення.

Загалом, за прокурорського втручання у поточному році зареєстровано 8 кримінальних проваджень, внесено 110 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 85 посадових осіб органів влади та контролю.

Судами розглянуто ряд актуальних справ за позовами прокурора, до державної власності повернуто 185 га землі вартістю 3,5 млн. грн., ще майже 200 га вартістю 1,4 млн. грн. підлягає поверненню. Попереджено незаконне надання 260 га земель вартістю понад 8 млн. грн.

Таким чином, проблема забезпечення дотримання земельного законодавства при передачі у власність та користування, використанні суб’єктами господарювання земель залишається актуальною та такою, що потребує невідкладного вирішення.

За результатами наради визначено конкретні організаційні заходи щодо забезпечення неухильного додержання законів у сфері земельних відносин.
 

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини