Кооперативи та сімейні ферми можуть сприяти розвитку сільського господарства
- Сьогодні ми ще боїмося проявляти ініціативу, боїмося вкладати сили та кошти у розвиток та модернізацію своїх господарств, – з сумом констатували учасники публічного заходу в місті Сосниця, який відбувся 10 червня 2014 року.

«Круглий стіл» «Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області» організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.
Сільське господарство Чернігівщини, особливо господарства населення, малий бізнес вже давно потребують змін, змін в технологіях та процесі виробництва тощо. Але, як зазначили виробники та споживачі продукції агропромислового сектору, представники органів місцевого самоврядування, самостійно відважитись на зміни дуже важко. Вони побоюються, що реалізація інновацій і в найближчій перспективі після підписання Угоди про асоціацію з ЄС не дозволить зробити малий та середній бізнес конкурентоспроможним на ринку ЄС. Відтак, найперше, чого очікують зазначені учасники заходу – допомоги від української держави, Європейського Союзу, різних інвесторів у підтримці сільського господарства та спонукання до змін. Виходом з існуючої ситуації може бути також створення різноманітних об’єднань власників домогосподарств, сільських кооперативів, сімейних ферм, які дозволять збільшити продуктивність праці та посилити контроль за якістю продукції.
Водночас, після впровадження в дію положень Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі представники Сосницького району сподіваються і на низку зрушень: скорочення корупційних схем у сфері торгівлі та виробництва сільськогосподарської продукції, а відтак скорочення фізичних перевірок на кордоні, полегшення процедури отримання сертифікатів, покращання конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора та ефективності і прозорості ринків, а також умов для інвестування.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.