Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 22:52:28

Кооперативи та сімейні ферми можуть сприяти розвитку сільського господарства

11.06.2014   13:44

- Сьогодні ми ще боїмося проявляти ініціативу, боїмося вкладати сили та кошти у розвиток та модернізацію своїх господарств, – з сумом констатували учасники публічного заходу в місті Сосниця, який відбувся 10 червня 2014 року.

«Круглий стіл» «Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області» організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Сільське господарство Чернігівщини, особливо господарства населення, малий бізнес вже давно потребують змін, змін в технологіях та процесі виробництва тощо. Але, як зазначили виробники та споживачі продукції агропромислового сектору, представники органів місцевого самоврядування, самостійно відважитись на зміни дуже важко. Вони побоюються, що реалізація інновацій і в найближчій перспективі після підписання Угоди про асоціацію з ЄС не дозволить зробити малий та середній бізнес конкурентоспроможним на ринку ЄС. Відтак, найперше, чого очікують зазначені учасники заходу  – допомоги від української держави, Європейського Союзу, різних інвесторів у підтримці сільського господарства та спонукання до змін. Виходом з існуючої ситуації може бути також створення різноманітних об’єднань власників домогосподарств, сільських кооперативів, сімейних ферм, які дозволять збільшити продуктивність праці та посилити контроль за якістю продукції.

Водночас, після впровадження в дію положень Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі представники Сосницького району сподіваються і на низку зрушень: скорочення корупційних схем у сфері торгівлі та виробництва сільськогосподарської продукції, а відтак  скорочення фізичних перевірок на кордоні, полегшення процедури отримання сертифікатів, покращання конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора та ефективності і прозорості ринків, а також умов для інвестування.
 

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини