Під прицілом міліції - стихійна торгівля
Зважаючи на значне підвищення температури, почастішали випадки харчових отруєнь, зокрема, продуктами, купленими «з рук» на стихійних ринках. У зв'язку з цим міліція провела оперативно-профілактичне відпрацювання Чернігова і області для виявлення порушників, які торгують у невстановлених місцях, в тому числі тютюновими виробами.
Згідно доручення виконуючого обов'язки начальника УМВС України в Чернігівській області Олега Демченка були створені спеціальні рейдові бригади, до яких увійшли дільничні інспектори міліції, працівники державної служби боротьби з економічною злочинністю та бійці патрульної служби.
Щодня такі бригади інспектували місця, де фіксувалися факти несанкціонованої торгівлі. Особлива увага рейдувальників приділялася центральній частині Чернігова.
Таке негативне явище, як стихійна торгівля, викоренити непросто, хоча міліцією боротьба з несанкціонованими місцями торгівлі ведеться постійно. Деякі громадяни навіть не уявляють, який ризик тягнуть за собою покупки в несанкціонованих місцях. Вони не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров'ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків.
Все просто: незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без санітарного одягу, медичних книжок, порушується температурний режим при зберіганні і реалізації харчів). Нерідко торгівля здійснюється з землі.
Походження продуктів нікому не відоме й завжди існує небезпека забруднення харчів різними мікроорганізмами. Особливо це стосується м'ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання. А якщо людина отруїться такими продуктами, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб'єкта, якому можна пред'явити звинувачення.
В ході 95 рейдів було перевірено 163 торговельних закладів, на порушників був складений 61 адміністративний протокол за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів; правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами; порушення правил торгівлі на ринках; за торгівлю з рук у невстановлених місцях; порушення порядку провадження господарської діяльності.
Правоохоронці також проводили й профілактичну роботу з дрібними порушниками - провели 274 профілактичні бесіди і передали 3 інформації до оперативних служб.
Як повідомив начальник УМВС Олег Демченко, подібні акції будуть тривати на постійній основі.
Останні новини Чернігівщини
Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).
Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20
Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.
Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.
Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14
З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.