Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 05:54:44

Влада і громадськість на захисті дітей Чернігівщини

28.05.2014   08:29

27 травня відбулось чергове засідання прес-клубу «Ділове слово», на якому обговорювалися заходи, що вживаються органами влади та громадськими організаціями Чернігівщини задля забезпечення соціального захисту дітей.

Заступник начальника служби у справах дітей Чернігівської ОДА Станіслав Железний окреслив основні напрямки профілактики соціального сирітства, які здійснюються цією службою. Також були оприлюднені результати проведеної роботи за 2013 рік та за перший квартал 2014 року. Зокрема, у 2013 році до сімейних форм виховання було влаштовано 392 дитини, створено 5 дитячих будинків сімейного типу. 79 дітей було влаштовано до 32 прийомних сімей. Частка дітей, охоплених сімейними формами виховання зросла з 78,3% до 83,2% (станом на 1 квітня 2014 року). «Відсоток — це суто арифметично. Але варто розуміти, що за кожною цифрою стоїть дитяча доля», — прокоментував Станіслав Железний.

Заступник директора обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Старовойт виокремила актуальні напрями діяльності центру: робота з батьками, діти яких перебувають в інтернатах, з метою успішного повернення дітей в сім'ї; профілактика насильства; робота над зміною поведінки батьків, вмінням вирішувати конфлікти ненасильницькими методами. Також центр працює над профілактикою відмов від дітей; допомогою молодим матерям; наданням особам з числа дітей-сиріт соціального житла в гуртожитку; сприянням поширенню сімейних форм виховання дітей. «Я сподіваюсь, що колись ми зможемо сказати, що [1 червня] це не День захисту дітей, а День любові до дітей, чи просто День дітей», — висловила сподівання Ольга Старовойт.

Голова правління Чернігівського обласного відділення Дитячого фонду України Валентина Хуторненко розповіла про те, як вже 25 років фонд працює над проблемою незахищеного дитинства. «Ми не можемо бути байдужими, коли маємо потенційно хворе покоління», — зазначила вона. Саме тому фонд займається оздоровленням українських дітей за кордоном, зокрема в Іспанії та Італії. Дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, відправляють до зразкових сімей, де вони мають змогу побачити ідеальну модель родини. Ця практика є дуже успішною, але, як завше, є і деякі суперечливі питання. Наприклад, у своїй промові Валентина Хуторненко наголосила на тому, що діти-сироти мають змогу оздоровлюватись по декілька разів на рік, а звичайні діти з малозабезпечених сімей часто мають труднощі навіть з літнім відпочинком.

Голова Чернігівської обласної громадської організації «Аратта» Вікторія Філатова розповіла про діяльність створених цією організацією громадського центру та гуртків для дітей та дорослих. «Аратта» вже протягом 15 років надає гуманітарну допомогу дитячим закладам, бере активну участь в різних акціях для дітей та підлітків. «Це не робота, а стан душі. Приємно, коли зустрічаєш представників державної влади, які переймаються проблемами дітей… Адже ситуація зміниться, коли змінимось ми», — прокоментувала Вікторія Філатова.
 

Останні новини Чернігівщини

7 місяців незламності українців – 7 фактів, які це підтверджують 22:09

Сьогодні – рівно 7 місяців, як Україна протистоїть повномасштабній збройній агресії Росії.

25 вересня - цей день в Україні і світі

25 вересня - цей день в Україні і світі 12:07

ДЕНЬ 214 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 214 RUSSIAN AGRESSION

24 вересня - цей день в Україні і світі

24 вересня - цей день в Україні і світі 10:00

ДЕНЬ 213 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 213 RUSSIAN AGRESSION

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.