Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 13:27:23

Влада і громадськість на захисті дітей Чернігівщини

28.05.2014   08:29

27 травня відбулось чергове засідання прес-клубу «Ділове слово», на якому обговорювалися заходи, що вживаються органами влади та громадськими організаціями Чернігівщини задля забезпечення соціального захисту дітей.

Заступник начальника служби у справах дітей Чернігівської ОДА Станіслав Железний окреслив основні напрямки профілактики соціального сирітства, які здійснюються цією службою. Також були оприлюднені результати проведеної роботи за 2013 рік та за перший квартал 2014 року. Зокрема, у 2013 році до сімейних форм виховання було влаштовано 392 дитини, створено 5 дитячих будинків сімейного типу. 79 дітей було влаштовано до 32 прийомних сімей. Частка дітей, охоплених сімейними формами виховання зросла з 78,3% до 83,2% (станом на 1 квітня 2014 року). «Відсоток — це суто арифметично. Але варто розуміти, що за кожною цифрою стоїть дитяча доля», — прокоментував Станіслав Железний.

Заступник директора обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Старовойт виокремила актуальні напрями діяльності центру: робота з батьками, діти яких перебувають в інтернатах, з метою успішного повернення дітей в сім'ї; профілактика насильства; робота над зміною поведінки батьків, вмінням вирішувати конфлікти ненасильницькими методами. Також центр працює над профілактикою відмов від дітей; допомогою молодим матерям; наданням особам з числа дітей-сиріт соціального житла в гуртожитку; сприянням поширенню сімейних форм виховання дітей. «Я сподіваюсь, що колись ми зможемо сказати, що [1 червня] це не День захисту дітей, а День любові до дітей, чи просто День дітей», — висловила сподівання Ольга Старовойт.

Голова правління Чернігівського обласного відділення Дитячого фонду України Валентина Хуторненко розповіла про те, як вже 25 років фонд працює над проблемою незахищеного дитинства. «Ми не можемо бути байдужими, коли маємо потенційно хворе покоління», — зазначила вона. Саме тому фонд займається оздоровленням українських дітей за кордоном, зокрема в Іспанії та Італії. Дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, відправляють до зразкових сімей, де вони мають змогу побачити ідеальну модель родини. Ця практика є дуже успішною, але, як завше, є і деякі суперечливі питання. Наприклад, у своїй промові Валентина Хуторненко наголосила на тому, що діти-сироти мають змогу оздоровлюватись по декілька разів на рік, а звичайні діти з малозабезпечених сімей часто мають труднощі навіть з літнім відпочинком.

Голова Чернігівської обласної громадської організації «Аратта» Вікторія Філатова розповіла про діяльність створених цією організацією громадського центру та гуртків для дітей та дорослих. «Аратта» вже протягом 15 років надає гуманітарну допомогу дитячим закладам, бере активну участь в різних акціях для дітей та підлітків. «Це не робота, а стан душі. Приємно, коли зустрічаєш представників державної влади, які переймаються проблемами дітей… Адже ситуація зміниться, коли змінимось ми», — прокоментувала Вікторія Філатова.
 

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".