Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 18:44:00

Рішення влади щодо земельних питань на контролі прокуратури області

27.05.2014   12:46

Органами прокуратури Чернігівської області систематично вивчаються рішення органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері земельних відносин.

Зокрема з початку року ГУ Держземагенства в області та місцевими радами прийнято 600 розпорядчих актів щодо надання у власність та користування земель житлової та громадської забудови та майже тисячу — щодо земель сільськогосподарського призначення.

Як засвідчили прокурорські перевірки кожне п’яте таке рішення прийнято з порушеннями вимог земельного та іншого природоохоронного законодавства.
Наприклад, перевірками установлено численні факти зловживань високопосадовцями при розпорядженні землями державної власності в області.

Зокрема на підставі незаконних наказів начальника Головного управління Держземагентства у області упродовж минулого та поточного років у власність приватних осіб, переважно мешканців інших регіонів, передано понад 100 га земель, розташованих у найбільш привабливих місцях області поблизу річок Десна та Дніпро, у тому числі за рахунок земель лісового фонду.

Всім цим фактам надано принципову правову оцінку, в тому числі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом зловживань. Справи щодо повернення цих земель у державну власність перебувають у провадженні судів.

Загалом з початку року за результатами вжитих заходів прокурорського реагування попереджено незаконне надання земель площею 250 га вартістю 8 млн. грн. Ще 180 га землі вартістю 3 млн. грн. реально повернуто у державну та комунальну власність.
Крім того, на усунення виявлених порушень органами прокуратури області внесено понад 120 документів прокурорського реагування за наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 75 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини