Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 00:28:35

Зберегти біологічне різноманіття Чернігівщини

23.05.2014   08:23

22 травня заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Збереження біорізноманіття Чернігівської області», що пройшов Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Захід присвячений до Міжнародного дня біологічного різноманіття, оголошеного Генеральною Асамблеєю ООН у 2000 році.

До діалогу були запрошені представники Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, засобів масової інформації, громадськості та студентства.

Питання, що були обговорені, стосувались біорізноманіття та його охорони на природно-заповідних територіях, стану відтворення лісів, в тому числі після планових вирубок та стихійних явищ, дослідження популяції рисі на території області. Особлива увага акцентувалась на налагодженні тісної взаємодії у даних напрямках громадських організацій з органами влади.

Як зазначалось, Чернігівщина є першою в Україні за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду, яких налічується 656. Дика природа регіону виступає як осередок збереження біорізноманіття та включає такі групи: ліси з природною структурою, болота з мінімальним впливом меліорації, луки, які здатні існувати без впливу людини, лісостепові ділянки, природні водойми зі збереженим гідрологічним режимом.

В області проводиться чимала робота по збереженню та поповненню лісових ресурсів, підвищенню корисних властивостей лісів регіону. Зокрема, діє 17 учнівських лісництв, які займаються не тільки висадкою дерев, а й проводять наукову роботу по вирощуванню різноманітних видів як дерев, так і рослин.

Під час засідання круглого звернено увагу на дослідження популяції рисі в області. Як повідомлялось, вперше цю тварину було зафіксовано в 1997 році на території РПЛ «Міжричинський», де зараз вже налічується близько 8 особин. Дану тварину помічено і у лісах північних районів регіону, до Новгород-Сіверського району включно.

Серед факторів, що завдають шкоди навколишньому середовищу Чернігівщини, виділено осушення площ боліт, будівництво транспортних та енергетичних комунікацій, виснажливе використання популяцій рослинного та тваринного світу, незбалансоване ведення сільського господарства, деградація біо- та екотонів внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Костянтин Лубенцов, звертаючись до присутніх, зазначив, що питання збереження біологічного різноманіття, екології в цілому є дуже актуальним в наш час для регіону. Одне з найважливіших питань полягає у вихованні бережливого ставлення громадян до природи. Для цього, за його словами, потрібно висвітлювати екологічні ідеї за допомогою соціальної реклами, а чиновники на місцях повинні приймати відповідні рішення.

На завершення обговорення учасники дійшли згоди у необхідності більш активного проведення конкурсів та акцій, організації серед жителів області роз’яснювальної роботи зі збереження навколишнього природнього середовища. Було наголошено на доцільності встановлення відеокамер та запровадження значних штрафів для виявлення і покарання винних у порушенні вимог екологічного законодавства.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб 20:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 26 жовтня в області щеплено першою та другою дозою 422 373 людини.

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників?

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників? 20:27

На сьогодні тільки одна чернігівська школа - №4 - вже має 100% вакцинованих працівників. І ще 11 шкіл міста досягли показника вакцинації співробітників понад 90%. Це школи 5, 7, 9, 13, 14,17, 18, 20, 30, 35, 36. Загальний же середній показник вакцинації освітян Чернігова – 87% по школах і 88% по садочках.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19 20:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 жовтня в області зафіксовано 325 нових випадкiв COVID-19.

 Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція»

Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція» 20:16

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров сьогодні відвідав з робочим візитом Чернігівську область, щоб проінспектувати підключення сіл до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція».

Державні гроші мають витрачатися раціонально: В’ячеслав Чаус на об’єктах «Великого будівництва» Ніжинщини 20:05

Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус продовжує оглядати хід реалізації президентської програми «Велике будівництво». Відвідує як уже завершені об’єкти, так і ті, що мають статус кандидатів на фінансування. Сьогодні з таким візитом побував у Ніжинському районі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини