Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 03:40:25

Багатоповерхівку над Стрижнем зведено самовільно на самовільно зайнятій земельній ділянці — прокуратура

20.05.2014   08:53Агенцiя

Прокуратурою міста Чернігова за результатами перевірки в порядку прокурорського нагляду за додержанням та застосуванням законів встановлено, що зведення багатоквартирного житлового будинку по проспекту Перемоги, 119 здійснене в тому числі на самовільно зайнятій земельній ділянці, розташованій у межах охоронних зон

Перевіркою за участю представника держсільгоспінспекції та спеціаліста-геодезиста підтверджено, що самовільно зайнята (огороджена парканом, частково забудована) земельна ділянка загальною площею 0,0957 га відноситься до земель запасу Чернігівської міської ради. На дві третини це землі водного фонду, а саме прибережної захисної смуги р. Стрижень, на третину — землі рекреації.

Земельним кодексом України (ст. 61) та Водним кодексом України (ст. 89) встановлено, що прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У межах прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних та лінійних.

Окрім того, ця ж земельна ділянка розташована на території пам’ятки археології ІХ-ХVIII ст. «Передгороддя», охоронний номер 1е, взятої на облік розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації № 856 від 28.12.1998. Навіть законне будівництво в такій зоні дозволене тільки з дотриманням особливих вимог.

Підприємство, яке здійснює дане будівництво, самовільно розширило ділянку, виділену йому для будівництва в передбаченому законом порядку.
 
Щодо посадових осіб підприємства-забудовника прокуратурою міста Чернігова розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці земель в охоронних зонах).

Також у ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям посадових осіб органів влади та контролю, які допустили порушення закону.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).