Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 06:53:33

Схоже, ситуація із автобусними перевезеннями пільговиків у Прилуках стабілізується

15.05.2014   07:59Агенцiя

Наразі дана проблема ще не вирішена, але шляхи її вирішення вже намічені.

Нагадаємо, що після того, як міська рада двічі поспіль не проголосувала за початок регуляторної процедури щодо підняття тарифів на проїзд у міських автобусах та розробку талонної чи будь-якої іншої системи перевезення пільговиків, усі 14 перевізників направили в.о. міського голови, секретарю ради Дмитру Барнашу колективне звернення. У ньому йшлося про те, що тепер вони самостійно регулюватимуть кількість пільгових місць. 

Сказано – зроблено. Починаючи із 6 травня пільговикам відводилося лише 3 пільгові місця у великих автобусах і 2 – у маленьких. Без обмежень у кількості й часі їздили лише сім категорій пільговиків: чорнобильці, учасники війни, учасники бойових дій, інваліди війни, інваліди з дитинства, інваліди І та ІІ груп, діти із багатодітних сімей. Як наслідок – у Прилуках почав назрівати «бунт пенсіонерів». На ім’я Дмитра Барнаша посипалися численні скарги.

Реагуючи на ситуацію, виконком направив звернення до прокуратури та Чернігівської автотранспортної інспекції, а перевізникам підготував офіційні попередження про недопущення порушення чинного законодавства. Про це розповів заступник міського голови Олександр Сивенко 8 травня на позачерговій сесії, на яку знову ж таки були внесені не проголосовані раніше рішення про тарифи й Положення про перевезення пільгової категорії громадян. Також Олександр Іванович повідомив: у випадку, коли й цього разу результат голосування буде негативним, перевізники й надалі не обслуговуватимуть пільговиків. Відтак, виконком міськради буде зобов’язаний розірвати з ними договір через два тижні після офіційного попередження. Тобто, десь приблизно із 21 травня автобуси Прилуками не їздитимуть. Тоді ж потрібно буде оголосити новий конкурс, який, відповідно до законодавства, триває вісім тижнів.

Знову розгорілися дебати. Найбільшим противником ухвалення згаданих рішень був депутат міської ради Олександр Прозур. Він не підтримав їх, попросивши ЗМІ наголосити на цьому, аби городяни знали його думку. Решта ж депутатів таки проголосували «за». Тож регуляторну процедуру розпочато, і завершиться вона аж наприкінці червня. Тобто, раніше ні тариф не зросте, ні талони на проїзд не введуть.
Здавалося б, питання вирішено. Аж ні. Перевізникам сподобалося з кожного рейсу привозити більше грошей і безкарно порушувати законодавство, мотивуючи це тим, що їм не відшкодовують витрати на пільговиків. Хоча слід сказати, що вже у четвер, 8 травня, було погашено заборгованість держави перед перевізниками до лютого 2014 року включно. 9-11 травня, і про це говорили на вічі багато громадян, гроші із пенсіонерів усе одно продовжували брати.

За роз’ясненнями «ВЧ» звернулися до Олександра Сивенка.
– Дійсно, такі факти зафіксовані, – розповів Олександр Іванович. – Усі перевізники були попереджені нами про неприпустимість подібних дій. І вже з понеділка, 12 травня, 13 із 14 перевізників повернулися у правове поле. Всі категорії пільгових категорій громадян користуються міським автобусним транспортом безкоштовно. Виняток склав лише один приватний підприємець. Він обслуговує маршрути №№25, 28, 30. Підприємець мотивує свої дії тим, що перевозить рівно таку кількість пільговиків, за яку йому платить держава. Ми під розпис видали йому офіційне попередження, і якщо протягом двох тижнів він не змінить своєї думки, то на виконкомі 20 чи 27 травня розглядатиметься питання про розірвання із ним договору на пасажирські перевезення у нашому місті.


Олег Діденко, газета "Відомості Чернігівщини"

 

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини