Громадськість – за прозорість державних структур
Представники громадськості прийшли до Головного управління Міндоходів у Чернігівській області з протестними намірами.

Мітингувальники висловили головну вимогу – руйнування корупційної складової в діяльності територіальних органів. Для цього вони зажадали прямого спілкування з керівником відомства та отримання відповідей на свої запитання з перших вуст.
Під час діалогу начальник ГУ Міндоходів області Андрій Лаврешов також наголосив на важливості порушеної теми. Він повідомив, що у відомстві постійно проводиться робота щодо протидії корупції. Вона спрямована й на упередження таких проявів. За оперативними даними протягом січня-квітня 2014 року працівниками управління внутрішньої безпеки проведено 24 службові перевірки та розслідування щодо працівників податкових та митних органів, за результатами яких в 7-ми випадках в діях працівників виявлено ознаки кримінальних правопорушень.
Але, разом з тим, важливо поінформувати про те, що Андрій Лаврешов почав свою роботу на посаді керівника ГУ Міндоходів у Чернігівській області саме з руйнування кримінальних міжрегіональних схем, які існували до нього та використовувалися для виведення коштів з бюджету. За короткий час напруженої роботи близько 200 млн. грн. податку на додану вартість було повернуто до бюджету і зараз на Чернігівщині немає таких негативних явищ як злочинні схеми, серед яких так звані «майданчики», «податкові ями», незаконне відшкодування ПДВ.
А також Андрій Лаврешов звернув увагу на той факт, що під час революційних подій, які відбувалися у державі пенсіонери вчасно отримували пенсії, надавались соціальні виплати, зарплати, у тому числі і лікарям, які рятували людей на Майдані. Це стало можливим і завдяки ритмічному наповненню обласного та місцевих бюджетів.
У свою чергу, представники громадськості висловили нарікання щодо існуючих, на їх думку, проблем у взаємодії податкової з бізнесом. Тож надаємо відповіді на запитання, які хвилюють бізнес-спільноту Чернігівщини.
Необхідність подання фізичними особами-підприємцями податкової звітності в електронній формі.
Відповідно до Податкового кодексу України (ст.49) податкова декларація подається за вибором платника податків одним з таких способів:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
У той же час слід звернути увагу, що подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку в електронній формі має значні переваги для платників податків: економія часу платника, покращення умов обслуговування, простота і доступність у користуванні програмним забезпеченням. Звітність, надіслана електронною поштою через Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях.
Обов’язковість подання фізичними особами-підприємцями першої та другої груп, які працюють на спрощеній системі оподаткування, податкового розрахунку за формою №1 ДФ.
Податковий розрахунок за формою №1 ДФ передбачає відображення не лише доходів, які підлягають оподаткуванню, а також і доходів, які виплачуються податковими агентами і не оподатковуються податком при їх виплаті. Тобто суб`єкти господарювання, які перебувають на першій та другій групах спрощеної системи оподаткування, подають 1 ДФ у разі нарахування (виплати, надання) доходів будь-якій фізичній особі (в т.ч. найманому працівнику) та суб`єкту господарювання-фізичній особі.
Терміни проведення процедури закриття фізичної особи- підприємця.
Законодавством передбачено, що ліквідація фізичної особи-підприємця займає близько 2,5 місяців з моменту надання державному реєстратору заяви про закриття.
Але, незважаючи на те, що ліквідація (припинення діяльності) приватного підприємця, на перший погляд, здається досить простою, сама по собі вона передбачає велику кількість процедур та залежить від багатьох факторів.
А саме: неможливість проведення документальної перевірки, наявність податкового боргу та судових спорів між платником і органом державної податкової служби чи кримінальних справ за фактами умисного ухилення від сплати податків, неповернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) платником податків, відсутність повідомлень від фінансових установ про закриття всіх рахунків такого платника податків, неповернення до органу державної податкової служби оригіналів документів, що видані платнику податків і підлягають поверненню відповідно до законодавства тощо.
По закінченню діалогу представники громадськості виявили бажання перевірити наявну у них інформацію щодо інфраструктури Головного управління Міндоходів області.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).