Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 11:13:52

Чернігівщина: торік було зафіксовано один випадок кору

05.01.2012   07:35Агенцiя

У Чернігівській області 2011 року зареєстровано один випадок захворювання на кір.

Як повідомили кореспондента УНІАН у обласній СЕС, за 11 місяців 2011 року в регіоні не реєструвались випадки захворювання на кір, проте наприкінці грудня був зареєстрований один лабораторно підтверджений випадок захворювання в Ічнянському районі, а також одну підозру на цю інфекцію в м. Прилуки.

Також наприкінці грудня були підозри на кір в Ніжинському районі – 1 випадок та 8 випадків у загальноосвітній школі с. Степові Хутори (Носівський район), які не підтвердилися. У дітей була краснуха.

Як зазначили в СЕС, усі особи свого часу отримали профілактичні щеплення проти кору (по дві дози - вакцинація, ревакцинація) – але щеплення не гарантує, що людина більше не захворіє (вакцинація захищає 95-100% вакцинованих, а у випадку виникнення захворювання воно перебігає легко, смертність у 10 разів менша, ніж у невакцинованих, а важких ускладнень - до 5 разів менше).

В області здійснюється моніторинг епідемічної ситуації, розроблено та направлено у районні та міські СЕС, лікувальні заклади алгоритм дій при виявленні хворих з підозрою на кір, проводяться заняття з фахівцями лікувальної мережі щодо епідеміології, клініки, правил обстеження хворих та профілактики захворювань, в тому числі імунопрофілактики. Посилено контроль за повнотою та своєчасністю імунізації проти кору.

Як повідомляв УНІАН, у Львівській області різко зростає захворюваність на кір. За даними СЕС Львівської області, з 1 листопада по 22 грудня на кір в області захворіли 606 осіб, з них 307 дітей, з початку року – 729 осіб, з них 376 дітей.

З 1 грудня по 22 грудня на кір в області захворіли 507 людей, з них 246 дітей. З числа хворих 373 людини перебували в організованих колективах. На стаціонарному лікуванні станом на 23 грудня перебувала 171 людина, зокрема 97 дітей.

В області зареєстровано вже 20 спалахів в організованих колективах. Проводяться карантинні заходи.

Крім того, в столиці київська СЕС виявила 14 випадків підозри на захворювання на кір з початку 2011 року.

При цьому з 1 по 22 грудня було зареєстровано 11 випадків підозри на захворювання на кір. Станом на 22 грудня в стаціонарах інфекційних лікарень Києва перебували четверо людей з підозрою на захворювання на кір.

Однією з причин спалаху захворювання СЕС називає ввезення кору з Європи. У Львівській області в середині грудня було також зафіксовано летальний результат в результаті кору – перший випадок у регіоні за останні 5 років.

http://health.unian.net/ukr/detail/228270
 

Останні новини Чернігівщини

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини