Глава УГКЦ освятив монастир сестер редемптористок у Чернігові
У Чернігові Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив монастир, храм і надбанний хрест монастиря сестер Згромадження Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористок).
З Блаженнішим Святославом співслужив владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Монастир носитиме назву Різдва Пресвятої Богородиці. Сюди також перенесли греко-католицьку парафію Святих верховних апостолів Петра і Павла в Чернігові. Відтепер усі богослужіння парафії відбуватимуться в монастирі Різдва Пресвятої Богородиці.
Під час проповіді до вірних у Чернігові Блаженніший Святослав зазначив, що 23 квітня у Чернігові велике свято, адже освячено ще один храм, монастир.
«Постання ще одного Божого дому, Божої обителі є знаком воскресіння духа Чернігова, який завжди був осердям духовного життя», − сказав він.
Проповідник наголосив, що «тут, на цьому місці, має проголошуватися Слово Боже, яке є словом життя». «Каже Христос: Небо і земля минуть, але слова мої не минуть. Всякий матеріальний храм може бути збудований і знищений, але Слово Боже є вічне. І того Духа Божого, якого Він посилає нам, знищити не можливо, бо Він є Духом воскресіння», − переконує Верховний Архиєпископ.
«Наша Церква сьогодні радіє, − продовжив Предстоятель УГКЦ, − бо тут засновується ще один монастир, де буде день і ніч лунати молитва до Бога за українську землю, за наш народ. Та монастир є місцем не лише для молитви, а й для служіння. Сюди приходять сестри для того, щоб послужити, щоб понести надію безнадійним, щоб утерти сльози плачучим, голодних нагодувати».
«Наша Церква сьогодні радіє, − продовжив Предстоятель УГКЦ, − бо тут засновується ще один монастир, де буде день і ніч лунати молитва до Бога за українську землю, за наш народ. Та монастир є місцем не лише для молитви, а й для служіння. Сюди приходять сестри для того, щоб послужити, щоб понести надію безнадійним, щоб утерти сльози плачучим, голодних нагодувати».
Він привітав сестер Чину Найсвятішого Ізбавителя і подякував їм за відвагу. Предстоятель пригадав, як три роки тому зустрівся з сестрами і вони разом прийняли рішення про необхідність будувати в Чернігові монастир. За три роки Господь благословив труд сестер.
Подякував і отцям місіонерам Чину Найсвятішого Ізбавителя в Чернігові, які звершують тут дуже важливу службу. Подякував і жертводавцям монастиря. «Їхнє діло залишиться ділом сотвореним у вічності, бо добре діло ніколи не переминає», − додав Глава Церкви.
Після освячення монастиря Блаженніший Святослав провів зустріч із губернатором Чернігівщини Володимиром Івашком.
Департамент інформації УГКЦ
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.