Стан умов праці на підприємствах Чернігівської області. ДОВІДКА
Соціальна захищеність працюючих у значній мірі залежить від умов та стану охорони праці на виробництві. Наявність шкідливих та небезпечних факторів виробництва негативно впливає на стан здоров’я працюючих, тривалість життя та працездатність.
Обстеженням стану умов праці були охоплені підприємства сільського господарства, промисловості, будівництва, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, де на кінець 2013р. було зайнято 77,1 тис. осіб. З них 12,5 тис., або 16,2%, працювали в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, у т.ч. 2,4 тис. жінок.
Найвища питома вага працівників, які зайняті в умовах, що не відповідають установленим санітарно-гігієнічним нормам, у загальній їх кількості спостерігалась у виробництві інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів (76,3%), добуванні сирої нафти та природного газу (66,9%), текстильному виробництві (57,5%), виробництві, передачі та розподіленні електроенергії (49,8%).
Відповідно до чинного законодавства, працівникам, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, надавалися пільги та компенсації у вигляді додаткових відпусток, скороченого робочого тижня, доплат за умови праці, безкоштовного лікувально-профілактичного харчування та видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів, права на пенсію на пільгових умовах.
Кількість працівників, яким установлено хоча б один із видів пільг та компенсацій, у 2013 р. становила 14,7 тис. осіб, або 19,0% облікової кількості штатних працівників. Найбільше зазначених працівників були зайняті на підприємствах промисловості – 9,7 тис. осіб (24,8%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 3,4 тис. осіб (30,6%).
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).