Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 11:51:06

Надання доступу до публічної інформації в прокуратурі м. Чернігова

18.04.2014   12:20Агенцiя

З початку року до прокуратури міста Чернігова надійшло три офіційних запити про публічну інформацію.

Запити стосувались питань правозахисної діяльності та питань досудового слідства. Інформацію, потрібну запитувачам, було надано.

У прокуратурі м. Чернігова такі запити приймаються:
-    по тел/факс – 698-165
-    поштою за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, 1
-    електронною поштою - chernigivprok@i.ua
-    на особистому прийомі.
Особистий прийом запитів та надання доступу до публічної інформації проводиться в прокуратурі м. Чернігова (вул. Шевченка, 1) в робочий час у кабінеті № 39. Відповідальна особа — прокурор прокуратури міста Милейко Олексій Олександрович.

Під запитом на інформацію розуміється прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Порядок оформлення запитів на інформацію визначено ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації"). Відповідно до неї, запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном,  електронною поштою) на  вибір запитувача. Письмовий запит подається у довільній формі.
Але запит обов’язково має містити ім’я (назву) запитувача та адресу, на яку необхідно надати відповідь.

Під публічною інформацією розуміється відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Водночас, до розряду публічної не входять ті види інформації, доступ до яких регулюється іншими законами. Наприклад, ознайомлення з ходом розслідування кримінальних проваджень унормоване не цим законом, а Кримінальним процесуальним кодексом України.
Законодавство розрізняє запит про публічну інформацію і звернення (відносини у цій сфері регулюються спеціальним законом — «Про звернення громадян»). Звернення - це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заява (клопотання) і скарги (ст. 3 Закону України "Про звернення громадян") до суб'єктів владних повноважень, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації.

Орієнтири в законодавстві:
Право на доступ до інформації є конституційним правом людини, яке передбачене і гарантоване статтею 34 Конституції України, Законами України — насамперед "Про звернення громадян", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", та іншими нормативно-правовими актами.
Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року 07:45

У січні–вересні 2021р. на розвиток економіки Чернігівщини використано 4,2 млрд.грн капітальних інвестицій. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".