Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 11:23:32

Рейд прикордонними районами Чернігівщини

18.04.2014   08:55Агенцiя

Скупчення російських військ поблизу північного кордону України не може не викликати тривоги в українців. Тож «Народна самооборона» з Чернігова провела інспекційний рейд прикордонними районами Чернігівщини з метою перевірки бойового стану районних відділень «Самооборони», відпрацювання взаємодії та вирішення інших питань.

Першим відвідали Щорс – як то кажуть, місто партизанської слави. Так само «партизанськими» методами діють і місцеві козаки з самооборони, очолює яких Воложимир Шаповал.

Біля Щорсу розташовано військовий блок-пост із залогою якого взаємодіють самооборонівці.

Наступний на черзі Корюківський район, де діє досить чисельна та організована самооборона. Два основні відділки розташовані у Корюківці та Холмах, поруч з останнім також розташований блок-пост. Козаків з Холмів очолює славний козацький отаман Володимир Андрійко. Нещодавно репортаж про них фільмувала знімальна група CNN. Корюківчани плідно співпрацюють з прикордонниками, чимало «контрабандних доріг», лісових просік перекрили вони завалами з дерев. Всі хлопці мають зброю, причому законну.

Місто Семенівка - найпівнічніший районний центр Чернігівщини. До кордону з Росією і контрольно-пропускного пункту "Миколаївка" звідси - 10 км. Семенівщина межує з тим самим Климівським районом Брянської області, де сконцентрована найбільша кількість російської військової техніки. Якщо вона рушить в Україну, Семенівка першою постане на її шляху. І перші бої можуть бути саме тут. Попри внутрішню тривогу населення містечка поводить себе спокійно. Проте чоловіки не сидять, склавши руки, а готуються захищати свої сім’ї.

"Близько місяця тому ми зорганізувались у загін самооборони і тепер патрулюємо вулиці міста. Коли організацію юридично зареєструють, ми зможемо допомагати прикордонникам і військовим на блокпостах. Народ обурений агресивними діями наших сусідів і готовий протистояти, якщо вони на нас підуть", - каже командир районного загону "Народної самооборони" Микола Гулак.

Поверталася до Чернігова «Народна самооборона» через Сосницький та Менський райони. У першому діє потужна та чисельна «Народної самооборони» керівник якої Анатолій Веремієнко, можливості якої чернігівці й побачили того дня. У другій «Народна самооборона» тільки формується, проте місцеві підприємці об’єдналися у громадську організацію «Менська сотня», яка допомогла прикордонникам на суму близько півмільйона гривень.

Того ж дня осередки «Народної самооборони» провели імпровізоване навчання по взаємодії. Із Коропа було отримано інформацію, що декілька автобусів вщерть забиті чоловіками їдуть в напрямку Новгород-Сіверського. Було загальну оголошено тривогу.

Бійці «Народної самооборони» зі Щорса, Корюківки, Холмів почали стягуватися до Семенівки, а бійці Сосницької самооборони почали відслідковувати рух автобусів та готуватися до їх перехоплення. Підозрілі автобуси попрямували на Семенівку де їх і перехопили на блок-посту прикордонники та бійці «Народної самооборони». Виявилося, що на цих автобусах їдуть не тітушки, а заробітчани із Закарпаття до Російської Федерації.

Нині тривають заплановані заходи по підвищенню боєготовності прикордонних організацій «Народної самооборони».


Прес-служба Чернігівської обласної «Народної самооборони»
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року 07:45

У січні–вересні 2021р. на розвиток економіки Чернігівщини використано 4,2 млрд.грн капітальних інвестицій. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".