Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 травня, 15:37:14

Понад 3 тисячі мешканців Чернігівщини вчасно не отримали заробітну плату

17.04.2014   18:19

В прокуратурі області відбулася міжвідомча нарада на якій обговорено шляхи подолання заборгованості з виплати заробітної плати, у який взяли участь керівники органів влади, місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, а також підприємств — найбільших боржників.

Як зазначив заступник прокурора області Олександр Ясь, одним із нагальних питань і для нашої області залишається своєчасність виплати заробітної плати громадянам.
Заборгованість з виплати заробітної плати на 01.04.2014 становила 20 млн. грн. (01.01.2014 – 16,4), економічно активні підприємства заборгували 13 млн. грн. Вчасно не отримали заробітну плату понад 3 тис. працівників на 42 економічно активних підприємствах. Серед економічно активних найбільшу частку боргів мають підприємства будівництва – 5,5 млн. грн. (42,7%), підприємства промисловості – 4,1 млн. грн. (31,3%).

В 13 районах області заборгованість з виплати заробітної плати відсутня. Найбільші борги на підприємствах міст Чернігова (11 млн. грн.), Прилуки (1,7 млн. грн.), Ніжина (5,8 млн. грн.).

Значна заборгованість – 681 тис. грн., борги 5 підприємств, що призупинили свою діяльність.

Незважаючи на те, що контроль та державний нагляд за додержанням законодавства про працю на підприємствах, установах та організаціях здійснюється територіальною Державною інспекцією з питань праці, діяльність вказаного органу потребує активізації.
Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування також не приділяють належної уваги контролю за своєчасністю і повнотою виплати заробітної плати. Не в повному обсязі своїх можливостей та службових обов’язків, здійснюють контроль за додержанням законодавства про оплату праці та прихованих трудових відносин органи податкової служби.

Потребує активізації стан виконання судових рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі. Не виконаними залишаються виконавчі документи на суму понад 5 млн.грн.

Учасники наради розробили низку додаткових спільних заходів, направлених стабілізацію ситуації у сфері оплати праці та зниження рівня заборгованості серед економічно активних підприємств. Керівників підприємств та контролюючих органів попереджено про персональну відповідальність за невиконання законодавства про оплату праці.
 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:24

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.