Смертність на Чернігівщині у 2013 році. ДОВІДКА
Упродовж 2013 року області зареєстровано смерть 19,9 тис. осіб, з них – 9,4 тис. чоловіків та 10,5 тис. жінок.
Основною причиною смерті населення традиційно були хвороби системи кровообігу (73,3% загальної кількості померлих), які зумовили 63% чоловічих і 82,4% жіночих смертей. Далі йдуть новоутворення (10,7%), зовнішні причини смерті (6,2%), хвороби органів дихання (2,9%) та органів травлення (2,8%).
Населення Чернігівщини – найстарше в країні. Частка осіб у віці 65 років і старше в загальній чисельності населення області найвища серед регіональних показників й становить 18,7% (в Україні – 15,2%), а серед сільських жителів більше чверті (27,1%) – населення похилого віку.
Унаслідок цього область має найбільший в країні показник смертності – на 1000 наявного населення припадало 18,6 померлих (в Україні – 14,6‰). Рівень смертності сільських жителів удвічі вищий за показник у міських поселеннях. Найменший показник смертності спостерігався в обласному центрі (11,4‰), найбільший – у Куликівському районі (26,8‰).
Більшість населення помирає у віці 70 років і старше. У минулому році на цю вікову групу припадало 80,6% загальної кількості померлих жінок та 49,6% чоловіків. Значною була частка чоловіків, померлих у віці 15–64 роки (41%), втричі більше, ніж жінок цього віку (14%).
Середній вік померлих у 2013 році склав 66 років для чоловіків та 77 – для жінок.
Останні новини Чернігівщини
Засуджено мешканця м.Чернігова за підробку документів з метою отримання відстрочки від мобілізації 16:12
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 35-річного місцевого жителя у підробці довідки з метою отримання відстрочки від мобілізації (ч.ч.1, 4 ст.358 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжині 16:08
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула жінка.
«Як на Майстер-шефі»: кухарки чернігівських дитсадків пройшли навчання із підвищення кваліфікації 16:06
П’ятдесят кухарок із 29 дитячих садків пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Кулінарного хабу, створеного в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти в партнерстві зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE.
48 світлофорів Чернігова вже обладнані резервними джерелами живлення 16:03
Для стабільної роботи системи освітлення та безпеки дорожнього руху в Чернігові КП «Міськсвітло» продовжує виконувати комплекс робіт із ремонту та модернізації міських електромереж та світлофорів.
На Ріпкинщині місцевий браконьєр завдав збитків рибному господарству майже на 50 тис.грн 12:02
10 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками сектору водної поліції ВРПП ЧРУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.