Чи покращилося медичне обслуговування сільських жителів?
Минулий рік для медичної галузі Чернігівщини був роком активного реформування. Зокрема сімейні лікарські амбулаторії, фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти тепер підпорядковуються не районним лікарням, а новоствореним комунальним закладам. У всесвітній День здоров’я розкажемо про те, чи справді покращилося медичне обслуговування сільських жителів. От, хоча б, і в Чернігівському районі.

Комунальний заклад «Чернігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» розпочав повноцінне функціонування з 1-го січня цього року. До його складу увійшло 13 сімейних лікарських амбулаторій та 65 фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів. Їх обслуговує понад 300 медичних працівників, з них 49 — лікарі.
Лікувальні заклади укомплектовані необхідним медичним обладнанням. Не вистачає, на жаль, сімейних лікарів, які б хотіли їхати працювати на село. Проте, головний лікар закладу Віктор Куниця каже, що цю проблему намагаються вирішити, зокрема орієнтують сільську молодь вступати до медичних навчальних закладів, надаючи цільові направлення.
Відвідавши Киселівський фельдшерсько-акушерський пункт та Седнівську лікарську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, ми переконалися, що вони мають все необхідне для надання медичної допомоги населенню. Особлива увага приділяється соціально незахищеним сім’ям, ветеранам, чорнобильцям. Робота медиків в першу чергу спрямована на профілактику захворювань та пропаганду здорового способу життя.
Киселівський ФАП обслуговує понад 1300 людей, з них 79 дітей. Два рази на місяць за графіком приїжджає бригада лікарів. Працює денний стаціонар та стаціонар вдома. Це дуже зручно, адже хворим не потрібно їхати до обласного центру.
Мають можливість лікуватися, не від’їжджаючи до міста, й жителі Седнівської територіальної громади. Лікарська амбулаторія може одночасно прийняти на денний стаціонар 10 чоловік. Всього ж вона обслуговує більше двох з половиною тисяч людей, в тому числі 316 дітей.
Амбулаторія має санітарну машину, тому в разі необхідності хворого можна транспортувати до районної лікарні. А ще нещодавно розпочали програму тестування на ВІЛ.
Тож робота щодо поліпшення здоров’я населення та забезпечення кожному сільському жителю рівного доступу до медичного обслуговування належної якості продовжується.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.