Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 11:23:45

Чи покращилося медичне обслуговування сільських жителів?

09.04.2014   09:08Агенцiя

Минулий рік для медичної галузі Чернігівщини був роком активного реформування. Зокрема сімейні лікарські амбулаторії, фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти тепер підпорядковуються не районним лікарням, а новоствореним комунальним закладам. У всесвітній День здоров’я розкажемо про те, чи справді покращилося медичне обслуговування сільських жителів. От, хоча б, і в Чернігівському районі.

Комунальний заклад «Чернігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» розпочав повноцінне функціонування з 1-го січня цього року. До його складу увійшло 13 сімейних лікарських амбулаторій та 65 фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів. Їх обслуговує понад 300 медичних працівників, з них 49 — лікарі.

Лікувальні заклади укомплектовані необхідним медичним обладнанням. Не вистачає, на жаль, сімейних лікарів, які б хотіли їхати працювати на село. Проте, головний лікар закладу Віктор Куниця каже, що цю проблему намагаються вирішити, зокрема орієнтують сільську молодь вступати до медичних навчальних закладів, надаючи цільові направлення.

Відвідавши Киселівський фельдшерсько-акушерський пункт та Седнівську лікарську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, ми переконалися, що вони мають все необхідне для надання медичної допомоги населенню. Особлива увага приділяється соціально незахищеним сім’ям, ветеранам, чорнобильцям. Робота медиків в першу чергу спрямована на профілактику захворювань та пропаганду здорового способу життя.

Киселівський ФАП обслуговує понад 1300 людей, з них 79 дітей. Два рази на місяць за графіком приїжджає бригада лікарів. Працює денний стаціонар та стаціонар вдома. Це дуже зручно, адже хворим не потрібно їхати до обласного центру.

Мають можливість лікуватися, не від’їжджаючи до міста, й жителі Седнівської територіальної громади. Лікарська амбулаторія може одночасно прийняти на денний стаціонар 10 чоловік. Всього ж вона обслуговує більше двох з половиною тисяч людей, в тому числі 316 дітей.

Амбулаторія має санітарну машину, тому в разі необхідності хворого можна транспортувати до районної лікарні. А ще нещодавно розпочали програму тестування на ВІЛ.

Тож робота щодо поліпшення здоров’я населення та забезпечення кожному сільському жителю рівного доступу до медичного обслуговування належної якості продовжується.


http://chodtrk.com.ua/?p=14227
 

Останні новини Чернігівщини

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії 10:14

Наразі відбувається перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів на виконання Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

В районі окупованого рф білоруського аеродрому Зябровка лунали вибухи 10:11

В ніч з 10 на 11 серпня у районі білоруського аеродрому Зябровка пролунали вибухи.

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива 10:05

Прилуцька окружна прокуратура проводить системну роботу, спрямовану на недопущення фактів порушення інтересів держави при здійсненні закупівель за бюджетні кошти.

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини? 10:04

Традиційно на Чернігівщині зберігається сталий попит на представників робітничих професій.

COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині

COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині 09:59

Епідемічна ситуація на Чернігівщині зараз стабільна. Проте бойові дії, які тривали в області, та її тимчасова окупація — це несприятливі фактори, що збільшують ризики ураження інфекційними хворобами.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини