Бренд Прилук: друга спроба
Якщо не вдається з першого разу, неодмінно треба спробувати ще. Ця фраза дуже доречна по відношенню до ситуації зі створенням бренда і слогана Прилук.

Ще в 2012-му було винесено на громадське обговорення питання, чи потрібен місту над Удаєм логотип. На шпальтах газет митці, науковці, працівники музею та місцеві політики висловлювали думки з даного приводу. Потім було оголошено про початок публічного творчого конкурсу на визначення логотипа і слогана м. Прилуки «Бренд рідного міста». Усі бажаючі могли викласти свої варіанти на офіційному сайті Прилук. Улітку минулого року журі, котре складалося із представників влади, художників, молоді, творчої інтелігенції, ЗМІ, назвало переможця. Але…
Обраний варіант був підданий критиці як з боку депутатів, так і з боку прилуцької громади. Тож єдино вірним на той момент рішенням стало наступне: із жовтня 2013-го по 1 січня 2014 року провести другий конкурс з визначення бренда Прилук.
Вимоги до учасників творчого змагання не змінилися. Це і оригінальність, і різнопланове кольорове рішення, і слоган, написаний трьома мовами (українською, російською та англійською), і приклади використання логотипа на сувенірній продукції (чашках, футболках, ручках тощо) та інші. Засідання оргкомітету конкурсу мало відбутися у лютому, однак через історичні події в Україні його перенесли на пізніший термін. І от 21 березня нагода обговорити роботи конкурсантів з’явилася.
– У другому конкурсі із визначення бренда Прилук узяли участь 14 чоловік, які надіслали 67 робіт, – розповів заступник міського голови Олександр Сивенко. – Деякі з них уже були представлені в першому конкурсі. Ми не висували ніяких обмежень. Тож свої варіанти подали навіть діти віком 11-13 років. За що їм велике спасибі.
Оргкомітет переглянув усі 67 робіт. Деякі з них відверто невдалі (це особиста думка автора), а багато заслуговують на увагу. Кожен із членів оргкомітету проголосував за кілька варіантів, котрі припали йому до душі. У такий спосіб було складено своєрідний рейтинг. Та це не означає, що логотипи, які опинилися на його останніх позиціях, вибули із боротьби: оргкомітет не має права знімати роботи з дистанції.
Далі, за словами Олександра Сивенка, він поцікавиться думкою виконуючого обов’язки міського голови, секретаря ради Дмитра Барнаша, показавши йому всі варіанти бренда і слогана Прилук і вказавши на ті, що сподобалися оргкомітету. Затим, можливо, на сесії міської ради, яка відбудеться вже завтра, депутати переглянуть усі конкурсні роботи і або визначаться із переможцем, або створять журі, яке цим і займеться.
Олександр Сивенко закликав громадськість міста не бути байдужою і долучитися до обговорення логотипа Прилук. Усі роботи виставлені на офіційному порталі міста.
Сергій Новак, газета "Відомості Чернігівщини"
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.