Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 22:24:27

Про перспективи чернігівських ЗМІ. ВІДЕО

25.03.2014   12:25Агенцiя

Про створення громадських телебачення і радіо на основі теперішніх державних та про роздержавлення преси йшла мова на засіданні круглого столу за участю журналістів провідних мас-медіа Чернігова.

Поки на рівні столиці на цю тему йдуть суперечки – тим часом у журналістській спільноті вже назрівають досить чіткі уявлення, як все це зробити.

Реформування державних телебачення і радіо у громадські та виведення органів влади з переліку засновників місцевої преси – все це обов’язкове для здорового суспільства і це тільки питання часу й зусиль. Чернігівські журналісти в принципі дійшли у цьому питанні згоди, зібравшись для аналізу проблеми за круглим столом.

Виникає кілька проблем, найбільша з них – зміна системи фінансування: як редакції зможуть заробляти на себе й розвиватися? Слід вдосконалити й шляхи висвітлення діяльності влади в ЗМІ.

Є кілька основоположних законодавчих норм, які треба вдосконалити: закон про суспільне телебачення і радіо, про роздержавлення друкованих ЗМІ та про право місцевих органів влади розпоряджатися ресурсами (наприклад, частотами для теле- і радіомовлення). Усе це прив’язано до реформування системи державного управління і бюджетоутворення.

Тобто коли бюджети почнуть формуватися, як кажуть, «знизу» — більша частина грошей залишатиметься на місцях – тоді громади зможуть зокрема і утримувати такі ЗМІ, які їм дійсно потрібні.

ОДТРК "Сівер-центр"

Останні новини Чернігівщини

Виплати допомоги по вагітності та пологах нараховано 219 працюючим жінкам Чернігівщини

Виплати допомоги по вагітності та пологах нараховано 219 працюючим жінкам Чернігівщини 17:57

Протягом липня управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області прийняло до оплати заяви-розрахунки для фінансування допомоги по вагітності та пологах на суму 6,5 млн грн.

За позовом прокуратури з особи стягнуто 200 тисяч гривень збитків, завданих незаконною порубкою дерев

За позовом прокуратури з особи стягнуто 200 тисяч гривень збитків, завданих незаконною порубкою дерев 17:39

Чернігівський апеляційний суд за участі прокуратури залишив без змін рішення Коропського районного суду області. У задоволенні апеляційної скарги фізичної особи, в якій ставилося питання про скасування рішення суду першої інстанції, суд відмовив.

Поліція передала до суду провадження про організовану групу наркозакладчиків

Поліція передала до суду провадження про організовану групу наркозакладчиків 17:27

Слідчі Головного управління Національної поліції в Чернігівській області склали обвинувальний акт стосовно організованої групи, що продавала наркотики безконтактним шляхом на території регіону, та направили його до суду.

Чернігівський район: внаслідок розряду блискавки сталося загоряння житлового будинку

Чернігівський район: внаслідок розряду блискавки сталося загоряння житлового будинку 17:24

10 серпня о 12:42 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу двоповерхового житлового будинку, що у с. Кобилянка Чернігівського району.

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.