Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 16:36:44

Міліція навчає школярів як робити відповідальний вибір

11.03.2014   11:10

Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області разом із представниками благодійної організації «Аратта» реалізують у школах Чернігова просвітницько-профілактичний проект.

Міліціонери і громадські активісти проводять серед п'ятикласників чернігівських шкіл науково обґрунтовану профілактику тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків та антигромадської поведінки.

Підлітковий вік є важливою стадією розвитку дитини, коли молоді люди прагнуть зменшити контроль з боку дорослих. Підлітки прагнуть стати більш незалежними, інтелектуально та емоційно підлітки стають більш свідомими.

Тож саме як до дорослих людей, здатних аналізувати життєві ситуації і приймати адекватні рішення, зверталися міліціонери і активісти. Профілактику шкідливих звичок розділили на десять занять, протягом яких дорослі продемонстрували увесь шлях потрапляння підлітків у тенета, наприклад, наркоманії та алкоголізму.

Також дорослі не нав'язували аудиторії своїх висновків, а м'яко підштовхували до них самих школярів. Це вкрай важливо, коли діти самі пояснювали одноліткам які невеселі перспективи чекають порушників закону та наркоманів.

Міліція навчає школярів як робити відповідальний вибір (фото3)Спочатку п'ятикласники відповіли на тести «що ви знаєте про шкоду наркотиків», а потім у ігровій формі обговорили відповіді у колективі. Дітлахи прийшли до висновку, що вживання алкоголю і наркотиків завжди призводить до порушення закону, а це у свою чергу перекреслює сподівання на добре здоров'я, успішну кар'єру, сімейний затишок.

Значна увага дорослих була приділена зовнішнім впливам з боку однолітків та старших товаришів, які в переважній більшості і є причиною першої сигарети чи першої склянки алкоголю. Підлітків вчили робити правильний вибір, а також гартували їх волю аби давати відсіч негативним впливам наркоманів та правопорушників, які втягують школярів у свої кола.

Саме неготовність протистояти таким викликам часто призводить до небажаних наслідків. Здоров'я, освіта, успішність є набагато кращими надбаннями, ніж бронхіт курильщика чи цироз печінки поціновувала алкоголю.

Уроки безпеки однозначно пішли підліткам на користь і зробили їх більш дорослими у питаннях правильного життєвого вибору. Це відзначають як самі педагоги, так і батьки.

Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Чернігівській області спільно з експертом з профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед дітей Центру дітей та юнацтва „Аратта" проводять профілактичну програму «Вибір» не тільки для учнів п'ятих класів, але й для старшокласників.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 60 нових випадків COVID-19

Виявлено 60 нових випадків COVID-19 16:33

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 січня в області зафіксовано 60 нових випадків COVID-19.

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини