Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 січня, 10:07:31

Прокуратура захищає інтереси держави в земельній сфері

28.02.2014   13:35Агенцiя

Апеляційним судом Чернігівської області залишено в силі рішення Козелецького районного суду області від 18.11.2013, яким задоволено позов прокурора про визнання недійсними договорів міни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, укладених в обхід діючого мораторію.

Судом підтримано позицію прокурора, що оскаржувані правочини укладено з порушенням вимог Земельного кодексу України, відповідно до якого не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення, незалежно від форми власності.

Зверненню до суду з позовом передувала прокурорська перевірка, якою установлено, що мешканцем міста Києва обміняно у селян належні їм земельні паї у Козелецькому районі загальною площею 10 га взамін на ділянки по 0,01 га. Водночас селяни, не розуміючи правову природу укладених договорів, не були навіть обізнані про належну їм землю, та не вчиняли жодних дій щодо отримання на неї правовстановлюючих документів.

Нагадуємо, що раніше судами підтримано позицію у аналогічних справах прокуратури області та прокурора Чернігівського району, унаслідок чого згідно рішень судів визнано недійсними укладені договори міни щодо майже 100 га сільгоспугідь, набуті у власність приватною собою у період дії мораторію на відчуження земель цієї категорії.

Останні новини Чернігівщини

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02

У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33

Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.

В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36

Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини