Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 02:52:31

У Військово-історичному музеї Чернігова презентовано експозицію “За мирне небо і чисті зорі”

12.02.2014   12:53

Експозиція присвячена 25-й річниці виведення радянських військ із Афганістану.

До мистецького закладу завітали воїни-афганці, матері загиблих солдатів, військовослужбовці гарнізону, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, учнівська та студенська молодь.

На виставці широкому загалу представили документи, фотографії, нагороди та військове спорядження, якими користувалися наші земляки на війні в азіатській країні. Слід зазначити, що історія боїв у Афганістані тут відображена і експонатами, які надали військовослужбовці з частин, що дислокуються у обласному центрі. Це особисті речі воїнів-афганців командира 8-го командного пункту армійської авіації підполконика Сергія Шаповалова та начальника 407-го військового госпиталю полковника медичної служби Олександра Слєсаренка. Обоє вони бойові офіцери. Сергій Шаповалов тричі був поранений в Афганістані, має чотири радянські бойові ордени. Олександр Слєсаренко служив лікарем окремої мобільної частини і також має численні бойові нагороди, серед яких два ордени Червоної зірки.

Також під час урочистостей відбулася презентація нової книги колишнього воїна-афганця, доцента, завідувача кафедрою етнології Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Юрія Русанова “В пащі Панджшера”.

У своїй історично-документальній повісті автор розкриває нові таємниці історії.

Один з найбільш кровопролитних боїв радянських військ в Афганістані відбувся 30 квітня 1984 під час Панджшерскої операції. Радянські підрозділи потрапили в організовану засідку душманів, чисельність яких була значно більшою і були вимушені вести нерівний жорстокий бій. Серед сорока двох загиблих чернігівець Олег Шаповал.

Загалом у афганській війні загинуло 115 синів сіверського краю.

Мазур Григорій

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини