Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 09:13:07

У Військово-історичному музеї Чернігова презентовано експозицію “За мирне небо і чисті зорі”

12.02.2014   12:53

Експозиція присвячена 25-й річниці виведення радянських військ із Афганістану.

До мистецького закладу завітали воїни-афганці, матері загиблих солдатів, військовослужбовці гарнізону, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, учнівська та студенська молодь.

На виставці широкому загалу представили документи, фотографії, нагороди та військове спорядження, якими користувалися наші земляки на війні в азіатській країні. Слід зазначити, що історія боїв у Афганістані тут відображена і експонатами, які надали військовослужбовці з частин, що дислокуються у обласному центрі. Це особисті речі воїнів-афганців командира 8-го командного пункту армійської авіації підполконика Сергія Шаповалова та начальника 407-го військового госпиталю полковника медичної служби Олександра Слєсаренка. Обоє вони бойові офіцери. Сергій Шаповалов тричі був поранений в Афганістані, має чотири радянські бойові ордени. Олександр Слєсаренко служив лікарем окремої мобільної частини і також має численні бойові нагороди, серед яких два ордени Червоної зірки.

Також під час урочистостей відбулася презентація нової книги колишнього воїна-афганця, доцента, завідувача кафедрою етнології Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Юрія Русанова “В пащі Панджшера”.

У своїй історично-документальній повісті автор розкриває нові таємниці історії.

Один з найбільш кровопролитних боїв радянських військ в Афганістані відбувся 30 квітня 1984 під час Панджшерскої операції. Радянські підрозділи потрапили в організовану засідку душманів, чисельність яких була значно більшою і були вимушені вести нерівний жорстокий бій. Серед сорока двох загиблих чернігівець Олег Шаповал.

Загалом у афганській війні загинуло 115 синів сіверського краю.

Мазур Григорій

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.