Прокуратура Чернігова повернула 70-річній жінці право на спадщину
Семидесятирічна сільська жінка з Кіровоградської області довгий час не знала про смерть рідної сестри, яка проживала в Чернігові.

Через дуже поганий стан здоров’я вона мало спілкувалася з ріднею. Про те, що сестри вже немає, їй сказали тільки через рік після трагічної події.
За законом, жінка мала право на успадкування сестриної однокімнатної квартири в Чернігові, але термін подання заяви про прийняття спадщини (6 місяців) вже минув.
Згідно законодавства, цей строк може бути продовжений рішенням суду, якщо в судовому засіданні буде доведено, що його пропущено з поважних причин. На жаль, через похилий вік і поганий стан здоров’я таке завдання було для жінки непосильним.
Цей випадок ‒ один із тих, де громадянин має право претендувати на те, щоб його порушені права або законні інтереси в суді представляв прокурор. За заявою пенсіонерки з Кіровоградщини прокуратурою міста Чернігова було підготовлено та підтримано в суді відповідний позов.
Доводячи законність позовних вимог, прокурори не зупинились після того, як суд першої інстанції в задоволенні позову відмовив. Це рішення було оскаржене в апеляційному порядку, і 13 січня Апеляційний суд Чернігівської області надав жінці додатковий строк для прийняття спадщини.
Довідково:
Відповідно до ст.45 Цивільного процесуального кодексу України, у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах.
Згідно Закону України “Про прокуратуру», підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.
Прес-служба прокуратури м. Чернігова
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.