Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:07:40

Екологічна інспекція попереджає: вчасне прибирання – дешевше!

29.01.2014   09:30

На необхідності своєчасного прибирання прилеглих територій від снігу й льоду наголосив начальник екологічної інспекції КП «АТП – 2528» Чернігівської міської ради Сергій Стринадко.

«З приходом зими та постійними снігопадами ми здійснюємо постійний контроль за прибиранням прибудинкових територій та територій загального користування від сніжних заметів, вчасним прибиранням дворових та прилеглих до організацій і установ всіх форм власності територій, тротуарів, сходів, доріг, підземних переходів. Порушникам доведеться сплачувати серйозні штрафи », - наголосив керівник інспекції.

З керівниками установ, власниками магазинів, зупинкових комплексів і торгівельних точок Чернігова інспектори регулярно проводять профілактичну роботу та інструктаж щодо виконання Правил благоустрою міста. Неодноразово роз’яснювалося, що дбати про територію на відстані 15 м по периметру (або до бордюру) магазину, зупинкового комплексу, підприємства чи установи – обов’язок їх власників та керівників. При цьому сніг треба не перекидати сусіду чи згрібати на дорогу, а складати в акуратні купи, котрі потім вивезуть комунальні служби. На тротуарі не повинно бути ні снігу, ні льоду, а в морози, коли прибрати лід складно, треба посипати його піщано-соляною сумішшю.

«Ми повинні подбати про те, щоб кожен мешканець міста при виході з під’їзду свого будинку мав можливість безпечно, без ризику отримання травми, дістатися до магазину, лікарні, зупинки громадського транспорту, дитячого садочка, школи, до підприємства чи установи», - зауважує С. Стринадко.

За його словами, якщо в перші дні зими працівники інспекції обмежувалися попередженнями, то зараз до тих, хто не прибирає свою територію від снігу та криги, не очищає дахи будівлі від снігу та бурульок, не прибирає сходи, вже застосовуються заходи адміністративного впливу.

Згідно статті 152 КУпАП, а саме порушення п.2.16 (при снігопадах і ожеледиці суб’єкти благоустрою зобов’язані на територіях прибирання звільняти тротуари, сходи до будинків, установ, організацій, підземних переходів від снігу, льоду та посипати їх піском; своєчасно очищати дахи, водостічні труби, карнизи від льоду із забезпеченням заходів безпеки. Заготівля піску проводиться суб’єктом благоустрою до настання холодів) вищезгаданих правил благоустрою передбачає накладання штрафу до 1700 грн.

Тільки за грудень 2013-січень 2014 рр. відносно таких «горепідприємців» було складено 32 адміністративних протоколи та направлено на розгляд адміністративних комісій районних у місті Чернігові рад. У той же час інспекторами екологічної інспекції було попереджено 389 підприємств, установ, організацій. В минулому році за аналогічні правопорушення було складено 77 протоколів.

С. Стринадко звернувся до автовласників із проханням не залишати свої автомобілі біля контейнерних майданчиків, сміттєкамер будинків, біля під’їздів, а при сильних снігопадах на узбіччі доріг. «Такі дії перешкоджають роботі спецтехніки комунальних підприємств міста та тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі до 1360 грн.», - пояснив він.

Із пропозиціями, зауваженнями та побажаннями щодо питань благоустрою можна звертатися за адресою: пр-т Перемоги, 63, тел. 67-28-25. Працює телефон «гарячої лінії» 97-41-41.

Детальніше ознайомитись із «Правилами благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова» можна на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.