Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:57:21

95-років з дня створення відзначив колектив Чернігівського обласного військового комісаріату

09.12.2013   14:43

9 грудня, 95-річчя з дня створення своєї установи відзначив колектив Чернігівського обласного військового комісаріату.

Урочисті збори з нагоди цієї дати відбулися у актовій залі установи. Виступаючи перед учасниками зібрання, заступник обласного військового комісара підполковник Вадим Лільчицький зазначив, що це свято поєднує історію і сучасність, є свідченням заслуг та оцінки ратної праці багатьох поколінь професіоналів.

- Я відзначаю високий рівень підготовленості і компетентності офіцерів військкомату за всіма напрямками діяльності. Ми маємо багато здобутків і перемог, головна з яких – збереження колективу однодумців та професіоналів. – підсумував офіцер.

Від імені обласного військового комісара полковника Костянтина Нікуліна та органів місцевого самоврядування кращим військовослужбовцям та працівникам ЗС України було вручено нагороди та грамоти.
Історія Чернігівського обласного військового комісаріату розпочалася з наказу про створення Чернігівського губернського комісаріату у військових справах, виданого 9 грудня 1918 року.

Свій нинішній статус Чернігівський обласний військовий комісаріат отримав 15 червня 1938 року. Тоді у кожному районі області були створені військові комісаріати. Загалом їх налічувалося 57. Та 30 січня 1939 року у зв’язку з утворенням Сумської області 17 районів Чернігівщини перейшли до неї. Відтак, у підпорядкуванні Чернігівського ОВК залишилося 39 районних військових комісаріатів та 1 міський, утворений у Чернігові восени 1939 року.

Саме в такому складі чернігівські військкоматівці проводили мобілізацію людських, кінських та автотракторних ресурсів у перші місяці Великої Вітчизняної війни. 30 серпня 1941 року через наступ німецько-фашистських військ Чернігівський обласний військовий комісаріат був розформований, а його особовий склад розпочав комплектування 62-ї стрілецької дивізії 5-ї армії у складі Південно-Західного фронту.

2 жовтня 1943 року, після визволення Чернігівської області від німецько-фашистських загарбників, військовий комісаріат відновлює свою діяльність. По серпень 1945 року включно тут здійснювали мобілізацію людських і транспортних ресурсів для остаточного розгрому ворога.

З 1 липня 1996 року Чернігівський обласний військовий комісаріат підпорядковується новоутвореному Північному оперативно-територіальному командуванню, а пізніше – Північному оперативному командуванню. Після його розформування у 2005 році Чернігівський обласний військовий комісаріат переходить у підпорядкування новоутвореного Територіального управління “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України. З грудня 2013 року він підпорядкований оперативному командуванню «Північ» (м. Рівне).
Очолює Чернігівський обласний військовий комісаріат полковник Костянтин Нікулін.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.