95-років з дня створення відзначив колектив Чернігівського обласного військового комісаріату
9 грудня, 95-річчя з дня створення своєї установи відзначив колектив Чернігівського обласного військового комісаріату.

Урочисті збори з нагоди цієї дати відбулися у актовій залі установи. Виступаючи перед учасниками зібрання, заступник обласного військового комісара підполковник Вадим Лільчицький зазначив, що це свято поєднує історію і сучасність, є свідченням заслуг та оцінки ратної праці багатьох поколінь професіоналів.
- Я відзначаю високий рівень підготовленості і компетентності офіцерів військкомату за всіма напрямками діяльності. Ми маємо багато здобутків і перемог, головна з яких – збереження колективу однодумців та професіоналів. – підсумував офіцер.
Від імені обласного військового комісара полковника Костянтина Нікуліна та органів місцевого самоврядування кращим військовослужбовцям та працівникам ЗС України було вручено нагороди та грамоти.
Історія Чернігівського обласного військового комісаріату розпочалася з наказу про створення Чернігівського губернського комісаріату у військових справах, виданого 9 грудня 1918 року.
Свій нинішній статус Чернігівський обласний військовий комісаріат отримав 15 червня 1938 року. Тоді у кожному районі області були створені військові комісаріати. Загалом їх налічувалося 57. Та 30 січня 1939 року у зв’язку з утворенням Сумської області 17 районів Чернігівщини перейшли до неї. Відтак, у підпорядкуванні Чернігівського ОВК залишилося 39 районних військових комісаріатів та 1 міський, утворений у Чернігові восени 1939 року.
Саме в такому складі чернігівські військкоматівці проводили мобілізацію людських, кінських та автотракторних ресурсів у перші місяці Великої Вітчизняної війни. 30 серпня 1941 року через наступ німецько-фашистських військ Чернігівський обласний військовий комісаріат був розформований, а його особовий склад розпочав комплектування 62-ї стрілецької дивізії 5-ї армії у складі Південно-Західного фронту.
2 жовтня 1943 року, після визволення Чернігівської області від німецько-фашистських загарбників, військовий комісаріат відновлює свою діяльність. По серпень 1945 року включно тут здійснювали мобілізацію людських і транспортних ресурсів для остаточного розгрому ворога.
З 1 липня 1996 року Чернігівський обласний військовий комісаріат підпорядковується новоутвореному Північному оперативно-територіальному командуванню, а пізніше – Північному оперативному командуванню. Після його розформування у 2005 році Чернігівський обласний військовий комісаріат переходить у підпорядкування новоутвореного Територіального управління “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України. З грудня 2013 року він підпорядкований оперативному командуванню «Північ» (м. Рівне).
Очолює Чернігівський обласний військовий комісаріат полковник Костянтин Нікулін.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.