Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 14:00:25

Реалії втілення Конвенції про права інвалідів на Чернігівщині

05.12.2013   17:28Агенцiя

Небайдужі представники організацій інвалідів, громадських організацій та суддів долучились до обговорення Аналітичного звіту на круглому столі "Трансформація у сприйнятті суспільством суті інвалідності", який пройшов 5 грудня 2013 року в м. Чернігові

Протягом півроку громадські організації Чернігівський Центр Прав Людини, Конкордія та Логос здійснювали дослідження рівня доступу до правосуддя інвалідів в контексті Конвенції про права інвалідів за результатами якого і було видано Аналітичний звіт.
 
В цілому загальні висновки про доступність інвалідів до суду є позитивними.Серед тих питань, на які слід звернути увагу, перш за все – рівень поінформованості про порядок надання судових послуг. Більше половини респондентів визначили свій рівень як низький та дуже низький. Звісно, знати всі судові процедури учасникам процесу не обов’язково, проте саме покращення інформування про послідовність кроків при зверненні до суду і строки розгляду справ не буде зайвим.
 
Позитивні відгуки були здебільшого про зручність та результативність ознайомлення з матеріалами справи поза судовими засіданнями. Щодо фізичного доступу до приміщень суду і комфорту перебування в приміщеннях, то у більшої половини опитаних громадян таких скарг не було. Але все ж і чимала кількість інвалідів –  майже третина від опитаних – назвали умови незручними. Фінансову складову також інколи громадяни називають тією причиною, яка дуже насторожує їх при прийнятті рішення «судитися чи не судитися».

Учасники заходу обговорили результати моніторингу та напрацювали рекомендації для системи правосуддя та місцевої влади як втілювати Конвенцію про права інвалідів. Адже саме підхід, заснований на повазі до прав людини і спрямований на пошук можливостей, створення та підтримку відповідних умов, дозволить забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя для осіб з інвалідністю.

Захист та підтримка їх прав полягає не лише у наданні певних особливих умов, але і в прийнятті заходів для зміни поведінки та відношення, за яких всі громадяни можуть приймати повну участь в житті суспільства та коли інваліди визнаються як рівні його учасники, а їх потреби розуміються.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.