Реалії втілення Конвенції про права інвалідів на Чернігівщині
Небайдужі представники організацій інвалідів, громадських організацій та суддів долучились до обговорення Аналітичного звіту на круглому столі "Трансформація у сприйнятті суспільством суті інвалідності", який пройшов 5 грудня 2013 року в м. Чернігові

Протягом півроку громадські організації Чернігівський Центр Прав Людини, Конкордія та Логос здійснювали дослідження рівня доступу до правосуддя інвалідів в контексті Конвенції про права інвалідів за результатами якого і було видано Аналітичний звіт.
В цілому загальні висновки про доступність інвалідів до суду є позитивними.Серед тих питань, на які слід звернути увагу, перш за все – рівень поінформованості про порядок надання судових послуг. Більше половини респондентів визначили свій рівень як низький та дуже низький. Звісно, знати всі судові процедури учасникам процесу не обов’язково, проте саме покращення інформування про послідовність кроків при зверненні до суду і строки розгляду справ не буде зайвим.
Позитивні відгуки були здебільшого про зручність та результативність ознайомлення з матеріалами справи поза судовими засіданнями. Щодо фізичного доступу до приміщень суду і комфорту перебування в приміщеннях, то у більшої половини опитаних громадян таких скарг не було. Але все ж і чимала кількість інвалідів – майже третина від опитаних – назвали умови незручними. Фінансову складову також інколи громадяни називають тією причиною, яка дуже насторожує їх при прийнятті рішення «судитися чи не судитися».
Учасники заходу обговорили результати моніторингу та напрацювали рекомендації для системи правосуддя та місцевої влади як втілювати Конвенцію про права інвалідів. Адже саме підхід, заснований на повазі до прав людини і спрямований на пошук можливостей, створення та підтримку відповідних умов, дозволить забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя для осіб з інвалідністю.
Захист та підтримка їх прав полягає не лише у наданні певних особливих умов, але і в прийнятті заходів для зміни поведінки та відношення, за яких всі громадяни можуть приймати повну участь в житті суспільства та коли інваліди визнаються як рівні його учасники, а їх потреби розуміються.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.