Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 01:01:30

У прокуратурі Чернігівської області відбулось розширене засідання колегії прокуратури області

05.12.2013   17:06

Під час засідання було обговорено стан додержання законодавства в екологічній сфері та прокурорського нагляду з цього напрямку.

Відкриваючи засідання колегії, прокурор області Максим Говоруха наголосив, що  нагляд за додержанням законодавства про охорону довкілля Генеральним прокурором України Віктором Павловичем Пшонкою визначено  одним із головних напрямів діяльності органів прокуратури.

Як зауважив прокурор області, у поточному році вжитими заходами активізовано прокурорський нагляд на даному напрямі.
Зокрема за результатами прокурорських перевірок у сфері охорони природи розпочато 16 кримінальних проваджень, з яких 5 направлено до суду. Розглянуто із вжиттям заходів 313 подань, до відповідальності притягнуто 313 посадових осіб, з них 185 – органів контролю.

Водночас перевірки засвідчили, що незважаючи на проведену роботу, стан законності в екологічній сфері регіону не відповідає вимогам сьогодення.

Так, упродовж 2013 року Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області до правоохоронних органів надіслано 67 матеріалів, з яких лише за 9 розпочато кримінальні провадження. При цьому прокурорськими перевірками виявлено незаконний видобуток корисних копалин, порубка дерев, засмічення земель побутовими відходами, якими довкіллю заподіяно збитки на суму майже 2 млн. грн., які  екоінспекцією помічені не були.

Також, за відсутності ефективного контролю мають місце непоодинокі факти незаконного видобування та реалізація корисних копалин. Прокурорами Ріпкинського району та Чернігівським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням природоохоронного законодавства за цими фактами розпочато кримінальні провадження.

Не здійснюється повною мірою регулювання та контроль щодо збереження лісогосподарських земель. Мають місце факти самовільних рубок, пошкодження та знищення лісових насаджень, порушення природозберігаючих технологій при заготівлі сировини тощо. В цілому по області збитки, завдані державі лісопорушеннями за два роки, становлять 2,5 млн. грн. За рахунок винних осіб відшкодовано лише 40 % збитків.

Максим Говоруха звернув увагу присутніх на те, що лише чітке і неухильне виконання вимог чинного законодавства, належна взаємодія з уповноважених органів державної влади, самоврядування та контролю дозволять подолати існуючі проблеми у сфері охорони довкілля. А прокурорський нагляд на цьому напрямі має носити цілеспрямований характер, забезпечувати своєчасне та реальне усунення порушень закону, притягнення до відповідальності винних у цьому осіб та відшкодування заподіяних збитків.

За підсумками засідання колегії  керівництвом прокуратури області визначено конкретні заходи щодо забезпечення належної організації діяльності у сфері нагляду за дотриманням законодавства про охорону довкілля.

Останні новини Чернігівщини

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили 11:51

Якщо ви давно не дивилися хороших фільмів, то прийшов час надолужити згаяне. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 12 приголомшливих фільмів, що з’явилися в прокаті в минулому 2019 році. Це фільми, які гарантовано не залишать вас байдужими.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або "перловки" 11:39

Перловка — удивительный продукт. Очень питательный. Это обработанное ячменное зерно. А именно ячменная каша поддерживала гладиаторов Древнего Рима перед боями. Достоинство перловой крупы — невысокая калорийность. Всего 109 ккал на 100 г. Кстати, замедлить процесс старения не хотите ли? Бегом за перловкой! Она богата лизином — природным коллагеном. Не нужно никакого дорогущего крема. Вот оно — решение. Простое.

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року 10:50

5 квітня точне сполучення Юпітера та Плутона в Козерозі. Це кінець тотального контролю на користь нового миру. Люди вчаться жити з новим досвідом, з’являються можливості, завдяки серйозним змінам, починається новий цикл життя в глобальних масштабах. Змінюється структура економіки, події у великому бізнесі чи політиці, торкнуться кожної людини.

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли 09:33

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини