Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 червня, 10:13:36

Прокуратура перевірила на якість дитяче харчування у школах та садках Чернігівщини

16.12.2011   10:54

Прокуратурою Чернігівської області проведено перевірки додержання органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вимог Законів України “Про охорону дитинства” та “Про дитяче харчування”, в результаті яких встановлено ряд порушень.

Так, у чернігівських школах батьки учнів початкових класів змушені доплачувати на харчування дітей майже по 2,5 грн. Це є прямим порушенням ст.5 Закону України “Про охорону дитинства”, згідно з якою учні 1-4 класів мають бути забезпечені безкоштовним харчуванням.

В жодному з перевірених дитячих закладів не витримувалися фізіологічні норми основних продуктів. У більшості шкіл, наприклад, Городнянського району меню складалося з напівфабрикатів, що містили штучні смакові добавки. Діти диспансерної групи не забезпечувались дієтичними продуктами. Учні шести шкіл отримували лише буфетну продукцію.

Виявлено факти порушення санітарно-епідеміологічного законодавства у дитсадках та школах Бахмацького, Козелецького, Менського, Семенівського, Срібнянського, Талалаївського районів, містах Прилуки, Ніжині, Чернігові, а також школах-інтернатах та професійно-технічних навчальних закладах Носівського, Сосницького та Щорського районів.

За результатами прокурорських перевірок судом стягнуто 210 тис. грн.. заборгованості за оренду приміщень шкільних їдалень.

До кримінальної відповідальності за зловживання притягнуто приватного підприємця К., який постачав у дитсадки м. Ніжина молоко іншої якості, ніж передбачено договором, безпідставно отримавши майже 10 тис. грн. бюджетних коштів.

Внесено 38 приписів і подань. На вимогу прокурорів до адміністративної відповідальності притягнуто 14 осіб, до дисциплінарної – 7 посадовців, у т.ч. 3 працівника контролюючих органів.

Припинено реалізацію продуктів, на які були відсутні документи про якість. Вирішується питання про застосування фінансових санкцій.

Опротестовано 5 незаконних актів. Поновлено права понад 300 дітей.

Останні новини Чернігівщини

7 червня - Всесвітній день безпеки харчових продуктів

7 червня - Всесвітній день безпеки харчових продуктів 09:18

Засновуючи цей Всесвітній день, ООН ставила своїм завданням залучення уваги держав до проблем здорового харчування населення.

7 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

7 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 09:17

7 червня православні та греко-католики святкують Трійцю.

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2 19:12

Голи: Фернандо, 4, Марлос, 26, 51 - Фаворов, 32, Будківський, 89.

АНОНСИ ПОДІЙ