Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 18:47:56

Орендна плата з міську землю має відповідати законодавству та інтересам громади, ‒ прокуратура

28.11.2013   12:00Агенцiя

Прокуратурою м. Чернігова у черговий раз доведено в суді, що спроби штучно зменшити суму орендної плати за міську землю під комерційними закладами не відповідають законодавству.

Цього разу мова йшла про вартість оренди земельної ділянки під одним із ресторанів мережі швидкого харчування.

Наприкінці минулого року через недостатньо принципову та активну позицію міської ради в судовому процесі Новозаводський районний суд м. Чернігова виніс заочне рішення, внаслідок якого дійсним визнавався договір оренди, за яким орендна плата за цю ділянку становила 2,5 % від її нормативної грошової оцінки.

Вивчення обставин даної ситуації прокуратурою показало, що в розпорядженні Управління земельних ресурсів є цей же договір, а також інші офіційні документи за підписами сторін, у яких орендна плата за цю ділянку передбачена в розмірі 6% від її нормативної грошової оцінки.

Аби запобігти порушенню інтересів держави і громади, прокуратура внесла заяву про перегляд заочного судового рішення. З’ясувавши всі обставини справи, суд погодився з аргументами прокурора. Заочне рішення скасовано, і тепер спір про розмір орендної плати за землю під рестораном розглядатиметься знову.

До Чернігівської міської ради внесено подання прокурора про неналежне виконання процесуальних повноважень її представниками.

Довідково:
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008р. №309-VI внесено зміни до Закону України «Про оренду землі» та встановлено, що орендна плата за земельні ділянки, на яких проведена нормативна грошова оцінка, не може становити менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки. З 01.01.2011р. діє положення ст.288 Податкового кодексу України щодо збільшення мінімального розміру орендної плати до трикратного земельного податку. Аналогічні положення закріплені рішенням Чернігівської міськради (11 сесія 6 скликання) від 29.07.2011р. «Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м. Чернігові». Орендна плата за землі комерційного використання цим рішенням передбачена на рівні не менше 4-кратного розміру земельного податку.

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.