Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 листопада, 18:16:25

Чернігівський "Беркут" захистив громадян від озброєного рецидивіста

13.11.2013   12:21

Ризикуючи життям, бійці спецпідрозділу «Беркут» затримали в Чернігові озброєного двома пістолетами чоловіка, який чверть століття провів за ґратами.

Оперативний черговий Чернігівського міського відділу внутрішніх справ отримав повідомлення від жителів п'ятиповерхівки, що в квартирі на останньому поверсі вони почули постріл. Можливо, скоєне вбивство.

Негайно за вказаною адресою прибули бійці спецпідрозділу «Беркут». Вони побачили понівечені металеві двері, в яких було видно наскрізний кульовий отвір, а через закриті двері вдалося поспілкуватися з переляканою жінкою, мешканкою квартири. Правоохоронці швидко з'ясували обставини та встановили, що в ході сварки розлючений співмешканець здійснив постріл з бойового пістолета, замкнув у квартирі жінку та зі зброєю вирішив тікати з міста.

Правоохоронці з'ясували, що раніше зловмисник висловлював наміри, що живим не здасться, а при спробі його затримати буде відстрілюватися. Було також встановлено, що останній був засуджений за вбивство, розбійний напад та пограбування і 25 років провів за ґратами. 

Визначили напрямок його відступу і почали послідовно прочісувати кожне подвір'я. В одній з арок міліціонери побачили чоловіка, схожого за описом на підозрюваного. Він голосно розмовляв з кимось по мобільному телефону. Часу на роздуми не було, адже озлоблений рецидивіст міг будь-якої миті відкрити вогонь, створивши загрозу для життя перехожих.

Бійці «Беркута», ризикуючи життям, кинулися до підозрюваного та унеможливили  застосування зброї, яку досвідчений рецидивіст тримав напоготові - (зняті з запобіжника два пістолети з глушником) і реально готувався чинити опір міліціонерам.

Відносно затриманого відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю), яке карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Зараз слідство перевіряє власника зброї на причетність до скоєння тяжких злочинів на території Чернігівщини та держави.

Коментуючи героїчні дії бійців роти міліції особливого призначення «Беркут» під час знешкодження озброєного рецидивіста, начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик відзначив:

- Вважаю, що своїми сміливими, професійними діями працівники спецпідрозділу «Беркут» в черговий раз довели, що завжди готові в найекстремальнішій ситуації прийти на допомогу людям. Найкращі професійні якості бійці демонструють регулярно. Так, впродовж останнього часу працівники спецпідрозділу двічі затримували в різних районах обласного центру п'яних хуліганів, озброєних гранатами Ф-1. Тепер, як і тоді, бійці «Беркуту» провели затримання винятково професійно, не допустивши найменшого ризику загибелі або травмування людей. Добре пам'ятний чернігівцям і інший випадок, що засвідчив здатність «беркутівців» до геройських вчинків: порятунок потопаючого чоловіка, у боротьбі за життя якого бійці без зайвих роздумів кинулися у крижану воду і витягли остатнього на берег. Всі ці приклади свідчать про те, що міліція докладає всіх зусиль для охорони громадського порядку та захисту громадян від злочинних посягань.

За виявлену мужність, чіткі та високопрофесійні дії в екстремальній ситуації начальник УМВС своїм наказом заохотив усіх чотирьох бійців спецпідрозділу «Беркут», які брали участь у знешкодженні озброєного рецидивіста, грошовою винагородою.
 

Останні новини Чернігівщини

Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50

Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».

 Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності

Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

 «Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень

«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40

Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.

Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37

Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.

Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36

3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини