Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 13:29:23

В прокуратурі області обговорено стан додержання законодавства про державну та комунальну власність

12.11.2013   13:48

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулося розширене засідання колегії прокуратури області, на якому обговорено питання про стан додержання законодавства про державну та комунальну власність та прокурорського нагляду з цих питань.

«Генеральним прокурором України Віктором Павловичем Пшонкою одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури визначено забезпечення нагляду за додержанням законодавства про державну та комунальну власність. Ефективне управління об’єктами державної та комунальної власності позитивно впливає на розвиток економіки, сприяє якісному виконанню державою своїх функцій.

Стан законності у  згаданій сфері залежить передусім від прийнятих депутатами, як представниками територіальної громади області, правомірних рішень щодо розпорядження майном спільної власності. У цьому аспекті звертаю увагу на необхідність більш виваженого підходу та врахування інтересів громади області при вирішенні питань щодо відчуження об'єктів комунальної власності та наповнення, у зв'язку з цим,  місцевого бюджету», —  зазначив у вступному слові прокурор області.

Органами прокуратури області за результатами проведених перевірок у вказаній сфері розпочато 6 кримінальних проваджень, внесено 51 подання. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 11 посадових осіб, у т.ч. 3 – органу контролю. Відшкодовано 365 тис. грн., з яких до бюджету 168 тис. грн. До суду заявлено 49 позовів про стягнення понад 3 млн. грн.

Зокрема установлено факт вибуття із державної власності майнового комплексу бази відпочинку на території Козелецького району одного з державних підприємств. Прокурорською перевіркою встановлено, що базу, розташовану на ділянці площею понад 4 га, реалізовано приватній структурі усього  за 59 тис. грн. Прокуратурою Козелецького району розпочато кримінальне провадження за фактом незаконної реалізації державного майна, за ознаками ч. 1 ст. 365 КК України.

За підсумками засідання колегії  прийняті конкретні заходи щодо спільних дій, скерованих на забезпечення неухильного додержання законів у сфері власності.

Останні новини Чернігівщини

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн 08:41

16 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками ГУНП у Чернігівській області на водоймах Корюківського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік 08:27

Школа у Старому Білоусі, як і чимало інших навчальних закладів Чернігівщини, суттєво постраждала під час російських обстрілів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини