Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 14:00:19

На Чернігівщині відбивали напад терористів і знешкодили небезпечну вибухівку. ФОТО

21.10.2013   13:33

Офіцери Генерального штабу ЗС України начальник відділу сполучень та мобілізаційної роботи –

заступник начальника управління організаційно-планового та мобілізаційного-технічної роботи Центрального управління військових сполучень Збройних сил України полковник Ігор Чернишов і начальник відділу мобілізаційного розгортання ЗС України – заступник начальника мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України капітан 1 рангу Юрій Мороз взяли участь в Тактико-спеціальних навчаннях, які проходили на базі 8-го Чернігівського військового навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. Також на навчаннях були присутні оперативні групи від Мінінфраструктури, Укрзалізниці та Укравтодору.

Перед початком навчань начальник центру полковник Степан Гута особисто провів невеличку екскурсію для офіцерів генштабу та співробітників Укрзалізниці. Гості центру побували в Музеї бойової слави, навчальних класах, спортивному комплексі, гуртожитку для контрактників і казармах для курсантів. Вони на власні очі побачили як проходять заняття з підготовки водолазів у спеціалізованих басейнах, а у навчальному містечку №2 – як відшліфовуються практичні навики курсантів за різними спеціальностями.

Під час навчань військовослужбовці Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури шліфували свою майстерність з організації бойових дій, управління військами та їх всебічного забезпечення.

У ході заходу військовослужбовці нейтралізовували вибухові пристрої, ліквідовували наслідки аварії на залізничній колії, відбивали напад озброєної групи терористів на охорону залізничного мосту через річку Десна. Внаслідок цього з рейок зійшов потяг, є “загиблі” та “поранені”, також надійшло повідомлення про мінування залізничної колії. Військові залізничники виявили себе вправними рятівниками, роззброїли нападників, допомогли “пораненим”, а сапери розмінували залізницю.

Загалом у 8-му навчальному центрі терміном від двох до п’яти місяців готуються декілька сотень курсантів за 20 спеціальностями, 15 з яких є ліцензованими. Це молодші командири, водії, машиністи бульдозерів, екскаваторів, автокранів, радіотелеграфісти, сапери, понтонери, а також гордість навчального центру – водолази.

– Таких спеціалістів готують тільки у нас, – говорить Степан Гута, – і в середньому за рік ми випускаємо до 20 водолазів з повною програмою підготовки.

До речі, підготовка водолаза триває п’ять місяців, впродовж яких він 100 годин тренується під водою у двох басейнах глибиною п’ять та десять метрів як у важкому так і в легкому спорядженні. Щоб стати водолазом потрібно мати міцне здоров’я, високі вольові якості, бути врівноваженим і психологічно стійким.

Вага важкого спорядження складає 90 кілограм, але на глибині вона практично не відчувається і не сковує рухів. Одноразове занурення у важкому спорядженні може тривати не більше години. Курсанти навчаються виконувати різноманітні підводно-технічні роботи, зокрема, будівництво підводних споруд, прокладання трубопроводів і каналів, зварювання під водою, ремонт мостів та багато іншого.

Навчально-матеріальна база навчального центру складається з 57 спеціально обладнаних класів, навчального полігону для відпрацювання практичних навичок та понтонно-мостової бази “Десна”.

А для оптимальної службової діяльності на базі військового центру функціонує гуртожиток для контрактників, в якому мешкають як холостяки, так сімейні військовослужбовці. Умови для проживання тут комфортні. У кімнатах є холодильники, телевізори, мікрохвильові печі. Перший такий гуртожиток обладнали п’ять років тому. Окрім того, у восьмому навчальному центрі нещодавно завершилося переобладнання під житловий будинок на понад 50 квартир колишньої казарми.

За словами Голови Адміністрації Держспецтрансслужби, генерал-лейтенанта Миколи Малькова, військові мають бути готовими до війни та вміти захистити свою державу та громадян, тож саме з цією метою щоосені проходять подібні навчання.

Олександр Парій

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.