Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 20:31:20

Соціальні робітники розповіли про свою роботу та проблеми заступнику з гуманітарних питань

15.10.2013   14:51

Протягом останніх років в області реалізовується результативна політика щодо забезпечення належного соціального захисту дітей та сімей з дітьми, що опинились в складних життєвих обставинах, утвердження в суспільстві сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства.

 Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 15 жовтня під час зустрічі з фахівцями із соціальної роботи.

Не випадково, що ця зустріч проходила на базі Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги, адже основною метою діяльності закладу є надання соціальних послуг молоді та сім'ям з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

«Президент України Віктор Янукович наголошує, що важливим завданням державної  соціальної політики є підвищення ефективності програм соціальної підтримки, посилення  їхнього адресного спрямування  на підтримку вразливих верств населення, впровадження заходів для соціальної адаптації сімей і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», - підкреслив Юрій Музика, спілкуючись фахівцями із соціальної роботи.

Він також назвав знаковим для системи центрів соціальних служб введення у 2012 році, на виконання соціальних ініціатив Президента України, посад фахівців із соціальної роботи, головним завданням яких є виявлення, оцінка потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На сьогоднішній день в центрах соціальних служб області, за його словами, працює 291 фахівець із соціальної роботи.

Саме вони виявляють сімейні кризи, надають необхідну допомогу у вирішенні родинних проблем, збереженні середовища для дитини, запобіганні вилученню дітей із сімей, терміново реагують на випадки жорстокого поводження з дітьми.

У ході зустрічі напрацьованим досвідом роботи з колегами поділилися фахівці із соціальної роботи Чернігівського міського центру, Ніжинського і Козелецького районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони зазначали, що одним із шляхів вдосконалення роботи є тісна співпраця з головами сільських рад, педагогічними колективами шкіл, фахівцями служб у справах дітей, правоохоронних органів та громади. Це дає можливість виявити кризові сім’ї та організувати надання вчасної допомоги.

По завершенню спілкування  фахівці із соціальної роботи мали нагоду ознайомитися з роботою обласного центру соціально-психологічної допомоги. За роки функціонування соціальні послуги у ньому отримали 390 осіб, із них 99 сімей і 148 дітей.

У кожного з мешканців  центру своя життєва історія, проте їх об’єднує одне – держава і влада не залишили їх у скрутну годину, а надали всебічну допомогу і підтримку.


 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.