Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 19:30:41

Прокуратурою м.Чернігова на ім’я міського голови Чернігова направлено подання про усунення порушень вимог законодавства

03.10.2013   07:19

Орендна плата за міську землю не може бути меншою за 3% від її грошової оцінки.

Прокуратурою м.Чернігова на ім’я міського голови Чернігова направлено подання про усунення порушень вимог законодавства у сфері земельних відносин і природно-заповідного фонду.

Зокрема, в ньому йдеться про обов’язок Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради своєчасно вживати передбачені законом заходи для приведення орендної плати за землі комунальної власності у відповідність до вимог законодавства.

Адже Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 03.06.2008р. №309-VI внесено зміни до Закону України “Про оренду землі” та встановлено, що орендна плата за земельні ділянки, на яких проведена нормативна грошова оцінка, не може становити менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки. З 01.01.2011р. діє положення ст..288 Податкового кодексу України щодо збільшення мінімального розміру орендної плати до трикратного земельного податку. Аналогічні положення закріплені рішенням Чернігівської міськради (11 сесія 6 скликання) від 29.07.2011р. “Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м.Чернігові”.

Попри це, прокуратурою виявлені окремі випадки зволікання з направленням орендарям міської землі пропозицій про зміни до договору оренди в частині розміру орендної плати. Це вплинуло і на можливість та ефективність вжиття інших передбачених законом заходів для зміни даних договорів у судовому порядку.

Внаслідок цього окремі громадяни та суб’єкти підприємницької діяльності в м.Чернігові продовжують користуватися земельними ділянками на умовах та в порядку, визначеному первинними договорами оренди. Тобто сплачують орендну плату в розмірі меншому, ніж передбачено законодавством.

У внесеному документі реагування прокуратура вимагає вжити невідкладних заходів до усунення порушень вимог законодавства, а також причин та умов, що їм сприяли.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини