Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 січня, 06:14:12

У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вклонімося великим тим рокам”

21.09.2013   09:03Агенцiя

20 вересня у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вклонімося великим тим рокам”, присвячена 70-річчю визволення краю від німецько-фашистських загарбників.

Понад 200 її експонатів розповідають про здійснення Чернігово-Прип’ятської наступальної операції, в ході якої війська Центрального та Воронезького фронтів звільнили Чернігівщину від фашистського ярма, про трудовий героїзм чернігівців по відновленню зруйнованих фабрик і заводів, міст і сіл, про надання допомоги фронту.

На виставці можна побачити особисті речі Почесних громадян міста Чернігова: командуючого 16-ю повітряною армією Героя Радянського Союзу, С.Г. Руденка, льотчика цієї армії Героя Радянського Союзу В.А. Башкірова, командира партизанського з’єднання ім. М.М. Попудренка, а після звільнення міста – секретаря міськкому партії Ф.І. Короткова; поряд – матеріали командира 181-ї стрілецької дивізії, яка визволяла Чернігів, О.А. Сараєва. Окремий розділ розповідає про дослідників історії Чернігівщини періоду Великої Вітчизняної війни, таких як Б.Ф. Юр’єв. Цікавими є фото не лише чернігівських руїн, відновлених у 1943–1944 роках виробництв, але й археологічних розкопок кінця 1940-х років, які проводив Б.О. Рибаков, також Почесний громадянин Чернігова, у ще не відбудованому місті.

У відкритті виставки взяли участь науковці і краєзнавці, музейні працівники, освітяни, учні школи № 9, які оглянули виставку і поспілкувалися з учасницею відбудови Чернігова Л.Д. Архрьомкіною та колишнім партизаном, Почесним громадянином міста Г.О. Кузнецовим.


http://www.choim.org/?p=1611

Останні новини Чернігівщини

Слідчого поліції засуджено за корупцію

Слідчого поліції засуджено за корупцію 16:05

За матеріалами Служби безпеки України засуджено слідчого Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, який вимагав та отримав хабар від фігуранта кримінального провадження.

Кабінет Міністрів затвердив перелік опорних лікарень в усіх регіонах країни

Кабінет Міністрів затвердив перелік опорних лікарень в усіх регіонах країни 15:56

Кабінет міністрів України на засіданні в середу прийняв розпорядження Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров'я в госпітальних округах на період до 2023 року.

На Чернігівщині споживачам мають повернути зайво нараховані майже 800 тисяч гривень за комунальні послуги

На Чернігівщині споживачам мають повернути зайво нараховані майже 800 тисяч гривень за комунальні послуги 12:08

На підставі звернення фізичної особи щодо правомірності підвищення з 01.09.2019 року ціни на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій фахівцями Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області була проведена позапланова перевірка суб’єкта господарювання, що є виконавцем цієї послуги.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 11:49

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1214 випадків захворювання (підозри) на кір.

Більше сотні чорнобильців отримають посвідчення нового зразка

Більше сотні чорнобильців отримають посвідчення нового зразка 11:41

Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян розглянула документи щодо заміни посвідчень на бланки нового зразка 35 ліквідаторам, 77 потерпілим та двом учасникам ліквідації інших ядерних аварій. Засідання провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, яка очолює цю комісію.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини