Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 18:53:36

У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вклонімося великим тим рокам”

21.09.2013   09:03Агенцiя

20 вересня у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вклонімося великим тим рокам”, присвячена 70-річчю визволення краю від німецько-фашистських загарбників.

Понад 200 її експонатів розповідають про здійснення Чернігово-Прип’ятської наступальної операції, в ході якої війська Центрального та Воронезького фронтів звільнили Чернігівщину від фашистського ярма, про трудовий героїзм чернігівців по відновленню зруйнованих фабрик і заводів, міст і сіл, про надання допомоги фронту.

На виставці можна побачити особисті речі Почесних громадян міста Чернігова: командуючого 16-ю повітряною армією Героя Радянського Союзу, С.Г. Руденка, льотчика цієї армії Героя Радянського Союзу В.А. Башкірова, командира партизанського з’єднання ім. М.М. Попудренка, а після звільнення міста – секретаря міськкому партії Ф.І. Короткова; поряд – матеріали командира 181-ї стрілецької дивізії, яка визволяла Чернігів, О.А. Сараєва. Окремий розділ розповідає про дослідників історії Чернігівщини періоду Великої Вітчизняної війни, таких як Б.Ф. Юр’єв. Цікавими є фото не лише чернігівських руїн, відновлених у 1943–1944 роках виробництв, але й археологічних розкопок кінця 1940-х років, які проводив Б.О. Рибаков, також Почесний громадянин Чернігова, у ще не відбудованому місті.

У відкритті виставки взяли участь науковці і краєзнавці, музейні працівники, освітяни, учні школи № 9, які оглянули виставку і поспілкувалися з учасницею відбудови Чернігова Л.Д. Архрьомкіною та колишнім партизаном, Почесним громадянином міста Г.О. Кузнецовим.


http://www.choim.org/?p=1611

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.