Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 23:54:05

“Чернігове! Це твої вірні доньки і сини”

21.09.2013   08:48

Урочистий вечір, присвячений 70-ій річниці визволення Чернігова від фашистських загарбників, пройшов 19 вересня в міському Палаці культури. Організатори заходу вшанували ветеранів війни і праці, які не тільки визволяли місто, а й відбудовували Чернігів у післявоєнний період.

Чернігівців зі святом привітав міський голова Олександр Соколов. Він нагадав, що місто потрапило до десятки найбільш зруйнованих на території колишнього Радянського Союзу. І тільки завдяки титанічній праці жителів, які працювали на основній роботі, а потім розчищали руїни, обласний центр Чернігівщини був відновлений.

У своєму виступі О.Соколов підкреслив, що історія Чернігова – це історія чернігівців, керівників і робітників, лікарів, вчителів, представників різних поколінь і спеціальностей. Це історія людей, які хотіли бачити своє рідне місто завтра кращим, аніж воно є сьогодні. І свої добрі справи вони робили не для того, щоб їх вдячним словом згадали наступники, просто вони мали в цьому внутрішню потребу. А це, за словами керівника міста, найбільше заслуговує на визнання. “Нереально назвати імена усіх людей, які причетні до розбудови сучасного міста. Головне, щоб ці історії береглися у родинах, передавалися з покоління у покоління. Адже з них складається історія міста, і навіть більше – історія країни”, – сказав міський голова.

Під час вечора було презентовано унікальні кадри німецької кінохроніки про окупацію міста у 1941 році, надані Державним архівом Чернігівської області, фото відбудови Чернігова з архіву та приватної колекції чернігівця Костянтина Ягодовського. Також продемонстровано телевізійні сюжети зі спогадами чернігівців, які відновлювали місто, підготовлені ТРА “Новий Чернігів”. Про події тих часів розповіли чернігівці Ніна Балан, Іван Джола, Надія Сенюк та Ольга Кугмерова. На сцені виступила І-й секретар міськкому комсомолу у 1950-1956 роках Лідія Ахрьомкіна. Вона поділилася своїми враженнями про тогочасне життя молоді і міста, завзяття представників різних поколінь у справі відновлення роботи підприємств, відбудови обласного центру Чернігівщини.

Чернігівська міська організація ветеранів підготувала до 70-річчя визволення міста альбом про свою діяльність. У рамках всеукраїнської естафети “Слава визволителям України” голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак передала цей альбом міському голові Олександру Соколову.

Для учасників свята пройшла святкова програма за участю хору ветеранів, хору дітей війни, танцювальних і вокальних колективів міста.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини