Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 жовтня, 12:35:05

У Чернігові проводяться заходи з підготовки до епідемічного сезону грипу

09.12.2011   08:22

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у епідемічному сезоні 2011-2012 років в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А(H3N2), а саме – штаму А/Перт/16/2009.

Не виключена також можливість циркуляції вірусів грипу А/Каліфорнія/07/2009(H1N1)р та В, але їх роль в епідемічному процесі буде другорядною.

У місті відмічається зростання рівня захворюваності на ГРВІ, проте епідемічна ситуація із захворюваністю на грип та ГРІ у місті відповідає середньорічному рівню захворюваності для відповідної пори року. Показники захворюваності станом на початок грудня на 43% нижчі за епідемічний поріг.

За інформаією управління охорони здоровя міської ради, у зв’язку із наближенням епідемічного сезону грипу у місті активно йде підготовка лікувальної мережі до прийому хворих, а саме забезпезпечення готовності госпітальної бази та лікувально-консультативних бригад, створення запасу діагностичних, лікувальних та дезінфекційних препаратів. У поліклініках проводиться щеплення проти грипу.

Міські лікарні забезпечені необхідною апаратурою і обладнанням. У наявності 34 апарати штучної вентиляції легень, 21 пульсоксиметр, 56 кисневих масок із зволожувачем, 26 електровідсмоктувачів, тощо. Запас лікарських засобів контролюється щотижнево. У наявності є противірусні препарати (таміфлю, арбідол, амізон) та антибактеріальні препарати. Персонал забезпечений марлевими масками.

У місті створені дозорні центри з нагляду за грипоподібними захворюваннями та тяжкими гострими респіраторними інфекціями.

Управлінням охорони здоров’я міської ради ведеться щоденний моніторинг стану звернень населення за медичною допомогою та стану госпіталізації.

У закладах проводяться навчання медичних працівників та санітарно-освітня робота серед населення з питань клініки, діагностики, лікування, епідеміології і профілактики грипу та ГРІ.

Останні новини Чернігівщини

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА 12:28

Індекс промислової продукції області за підсумками січня–вересня 2020 р. становив 91,5%.

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус 12:16

23 жовтня, у Прилуках відкрили новозбудований другий корпус місцевої гімназії. В урочистостях взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, міський голова Прилук Ольга Попенко, народні депутати України, керівники установ та організацій, педагоги, батьки та учні.

"Джинса" у друкованих ЗМІ на Чернігівщини: немарковані матеріали та двозначні рубрики 11:32

ОПОРА проаналізувала чернігівські газети, які виходили друком в жовтні 2020 року. Ознаки прихованої політичної реклами зафіксованов11 публікаціях, а матеріали з ознаками «джинси» - в п’яти з восьми друкованих видань.

Обласний філармонійний центр підсвічується

Обласний філармонійний центр підсвічується 11:21

Будівля Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм стає яскравішою.