Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 10:59:45

До жебракування – з юних літ

11.09.2013   08:10

Дуже неприємно кожному з нас бачити таку картину: неохайного вигляду чоловік чи жінка, часто навіть напідпитку, простягає руку до перехожих, а то й чіпляється до них, щоб хоч що-небудь дали: чи то копійок, чи щось поїсти. Потім гроші, як правило, пропиваються, а якась там булочка чи цукерка йдуть на закуску.

Але це ще півбіди. Набагато гірше, коли деякі особи, а це, як правило, горе-матусі, використовують для всілякого роду попрошайства своїх малолітніх дітей. Нещодавно одну з таких довелося побачити в дизель-поїзді, що курсував з Прилук до Ніжина.

Смаглява жінка з дво-трирічною дівчинкою на руках неквапом йшла по вагону і просила дати для її дитини хто що може. Незважаючи на значне похолодання, яке було на початку вересня, та рясні холодні дощі, які йшли по декілька разів на день, дитина була легко одягнена: в одному платтячку, а на ногах – старі порвані сандалики та й ті одягнуті на босі ніжки. Така картина неабияк розчулила пасажирів вагону, і вони тяглися до своїх гаманців, щоб хоч якось допомогти маленькій. Хтось дав цукерок, хтось – пиріжок, яблучко, а одна жіночка навіть, порившись у сумці, віддала попрошайці новеньку дитячу кофтинку. “Візьми, хай не мерзне твоє дитя…” – тільки й сказала.

Але чомусь подумалося, що, напевне, то не її дитина. Свою б, мабуть, так не морозила. Та, втім, хто його знає. Всякі бувають і рідні матері. На жаль, це непоодинокі такі факти. Скільки аналогічних довелося читати у різних засобах масової інформації…

Правоохоронці усе роблять для того, щоб викоренити ці ганебні явища, особливо такі, як втягування малолітніх дітей у жебрацтво чи використання їх у своїх брудних цілях. Але де-не-де, а таку картину ще, на жаль, побачиш.

До речі, дані правопорушення вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а проти горе-матусь відкриваються кримінальні провадження за ст. 150 “прим.” Кримінального кодексу України (використання малолітньої дитини для зайняття жебракуванням). Багатьом з них доводиться серйозно відповідати за експлуатацію своїх дітей.

Останні новини Чернігівщини

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування 10:08

Петро Порошенко прибуде у п’ятницю на допит у ДБР – попри те, що справи проти нього політично вмотивовані, а рішення Печерського суду ухвалені із порушенням закону.

Народні депутати від Чернігівщини презентували в обласній раді законопроєкт з держпідтримки малонаселених територій України

Народні депутати від Чернігівщини презентували в обласній раді законопроєкт з держпідтримки малонаселених територій України 09:55

27 лютого парламентарі від Сіверського краю Антон Поляков та Валерій Зуб представили згаданий проєкт на конференції «Перспективи розвитку Чернігівщини», що відбулася в конференц-залі будинку засідань обласної ради.