Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 02:12:03

Захисти себе від безробіття – отримай професію плодоовочівника! навіть якщо тобі за 45…

05.09.2013   12:39Агенцiя

Безкоштовно набути професію плодоовочівника можна і після 45-ти років.

Для цього треба в будь-якому центрі зайнятості області отримати ваучер на навчання. Згідно з новим Законом України “Про зайнятість населення” він видається одноразово громадянам, старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років та які не досягли пенсійного віку. Отримати ваучер можуть як безробітні, так і працюючі люди. Оплата навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Плодоовочівник – працівник сільського господарства, який вирощує овочі, плоди, ягоди. Його завдання – отримувати високі й сталі врожаї цих культур на основі впровадження досягнень науки і передового досвіду задля забезпечення потреб населення в якісних, екологічно чистих продуктах харчування. В обов’язках плодоовочівника: виконувати основні роботи з підготовки ґрунту до посадки плодових, ягідних і овочевих культур; вибирати для цього ділянки, враховуючи агрокліматичні умови зони; проводити підживлення плодових і ягідних культур, доглядати за ними; вирощувати саджанці й розсаду тощо.

Йому треба знати: основи агротехніки і технології овочевих та плодово-ягідних культур, вирощуваних у даній зоні (висівання, садіння, догляд за посівами, насадженнями, збирання врожаю); терміни й техніку виконання робіт з вирощування плодово-ягідних культур та овочів у відкритому і захищеному ґрунті; техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон; основні районовані сорти, їх господарську характеристику (урожайність, терміни дозрівання, стійкість проти хвороб тощо); види добрив, способи і терміни їх внесення в ґрунт; види хвороб і шкідників сільськогосподарських культур, вирощуваних у даній зоні, способи боротьби з ними; види отрутохімікатів, правила їх зберігання і використання тощо.

Плодоовочівник має розумітись на біологічних особливостях плодових рослин, закономірностях їх росту і розвитку залежно від екологічних факторів, у т.ч. антропогенних, і на цій основі розробляти прогресивні технології вирощування, прогнозувати розвиток галузі.

Зазвичай у плодоовочівництві працюють люди, які люблять рослини, ставляться до них, як до живих істот, турботливі, уважні, вдумливі та терплячі. Професія плодоовочівника відноситься до типу “людина – природа”, така група професій вимагає від особистості чуйного, дбайливого ставлення до всього живого, зосередженості, врівноваженості, прагнення до творення прекрасного. Цей фах висуває високі вимоги до рівня розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення та технічної кмітливості.

За детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.


Відділ організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 15:24

7 липня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Безпека руху: цьогоріч на автошляхах області облаштують 140 освітлених пішохідних переходів

Безпека руху: цьогоріч на автошляхах області облаштують 140 освітлених пішохідних переходів 15:06

7 липня заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван провів засідання координаційної ради з безпеки дорожнього руху.

За минулу добу зафіксовано 8 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19

За минулу добу зафіксовано 8 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19 14:53

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію станом на 11 годину 8 липня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області 12:21

8 липня під будівлею Головного управління Нацполіції у Чернігівській області зібралися активісти. Деякі з них викликані на допит у рамках кримінального провадження, яке розслідує поліція іншого регіону.