Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 22:20:14

Прокурори перевірять, чи не порушувались права злочинця-сироти

03.09.2013   13:56Агенцiя

Результатом вивчення прокурором даних, які характеризують особу неповнолітнього злочинця, стало рішення ініціювати перевірку повноти його соціального захисту.

А саме, чи належно компетентні державні органи здійснюють соціальний супровід і контроль щодо цього підлітка, який у 16 років живе сам.

…У березні цього року в Чернігові двоє неповнолітніх у вечірній час пограбували жінку, яка йшла по провулку Стриженському, відібрали в неї сумку. Злочин було розкрито. Один з грабіжників вирішив переховуватися від слідства і зараз знаходиться в розшуку, а інший постав перед судом.

При вивченні даних, які характеризують його особу, було встановлено, що неповнолітній 1997 року народження злочин вчинив уперше. На обліку міліції у справах дітей раніше не перебував. Натомість, перебував на обліку соціальної служби як дитина, що опинилася в складних життєвих обставинах у зв’язку з ухиленням батьків від виконання батьківських обов’язків.

З семи років хлопець ріс без матері, яка померла. У п’ятнадцять, з березня цього року, залишився і зовсім сам, бо батька було позбавлено волі за вбивство співмешканки. Як показало обстеження умов проживання підлітка (в одному з сіл області), в його хаті брудно, харчі відсутні, город не обробляється. Хлопець є учнем професійного навчального закладу, розташованого в іншому районі Чернігівщини. Саме заклад і є його офіційним піклувальником. Проте, скоєння підопічним злочину в Чернігові невдовзі після важких подій у житті свідчить про те, що належної уваги вихованцю там все-таки не приділялось.

При визначенні йому міри покарання державний обвинувач і суд врахували ці факти, а також думку потерпілої, яка на максимально суворій мірі неповнолітньому не наполягала. Тому суд визнав за можливе призначити йому покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції частини статті: позбавлення волі на строк у 3 роки з дворічним іспитовим терміном.

Але тепер юнаку треба скористатися шансом і налагодити життя. Сільська рада, навчальний заклад, соціальні служби та інші відповідні державні органи зобов’язані йому в цьому повноцінно допомогти.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

КП

КП "Зеленбуд" презентувало програму озеленення на 2021-2025 роки 20:34

Сьогодні, 3 серпня, на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств начальник КП "Зеленбуд" Чернігівської міської ради Артем Стах презентував Проект програми розвитку озеленення міста Чернігова на 2021-2025 роки, розроблений спеціалістами комунального підприємства.

Чернігівський фермер планує вирощувати картоплю на зрошенні

Чернігівський фермер планує вирощувати картоплю на зрошенні 20:30

Фермерське господарство «Напорівське» із села Лукашівка Чернігівського району планує вирощувати картоплю на зрошенні, яке дозволяє отримувати удвічі вищий врожай, ніж на богарі.

Антитерористичні тренування та правила польотів у контрольованих прикордонних районах

Антитерористичні тренування та правила польотів у контрольованих прикордонних районах 20:26

Силовики відпрацювали реагування на появу «порушників» у небі.

До чернігівських кінологів завітали ліцеїсти

До чернігівських кінологів завітали ліцеїсти 20:20

У вівторок, 3 серпня до співробітників пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапих вихованців завітали учні комунального закладу "Чернігівський ліцей" Чернігівської обласної ради.

За втручання прокуратури державі повернуто понад 30 незаконно відчужених будинків бази відпочинку на березі Десни

За втручання прокуратури державі повернуто понад 30 незаконно відчужених будинків бази відпочинку на березі Десни 20:10

Північним апеляційним господарським судом залишено без задоволення апеляційну скаргу суб’єкта господарювання на рішення Господарського суду Чернігівської області від 09.12.2020, яким задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури про визнання права власності на майно та його витребування на користь держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України.