Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 06:22:12

Прокурори перевірять, чи не порушувались права злочинця-сироти

03.09.2013   13:56Агенцiя

Результатом вивчення прокурором даних, які характеризують особу неповнолітнього злочинця, стало рішення ініціювати перевірку повноти його соціального захисту.

А саме, чи належно компетентні державні органи здійснюють соціальний супровід і контроль щодо цього підлітка, який у 16 років живе сам.

…У березні цього року в Чернігові двоє неповнолітніх у вечірній час пограбували жінку, яка йшла по провулку Стриженському, відібрали в неї сумку. Злочин було розкрито. Один з грабіжників вирішив переховуватися від слідства і зараз знаходиться в розшуку, а інший постав перед судом.

При вивченні даних, які характеризують його особу, було встановлено, що неповнолітній 1997 року народження злочин вчинив уперше. На обліку міліції у справах дітей раніше не перебував. Натомість, перебував на обліку соціальної служби як дитина, що опинилася в складних життєвих обставинах у зв’язку з ухиленням батьків від виконання батьківських обов’язків.

З семи років хлопець ріс без матері, яка померла. У п’ятнадцять, з березня цього року, залишився і зовсім сам, бо батька було позбавлено волі за вбивство співмешканки. Як показало обстеження умов проживання підлітка (в одному з сіл області), в його хаті брудно, харчі відсутні, город не обробляється. Хлопець є учнем професійного навчального закладу, розташованого в іншому районі Чернігівщини. Саме заклад і є його офіційним піклувальником. Проте, скоєння підопічним злочину в Чернігові невдовзі після важких подій у житті свідчить про те, що належної уваги вихованцю там все-таки не приділялось.

При визначенні йому міри покарання державний обвинувач і суд врахували ці факти, а також думку потерпілої, яка на максимально суворій мірі неповнолітньому не наполягала. Тому суд визнав за можливе призначити йому покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції частини статті: позбавлення волі на строк у 3 роки з дворічним іспитовим терміном.

Але тепер юнаку треба скористатися шансом і налагодити життя. Сільська рада, навчальний заклад, соціальні служби та інші відповідні державні органи зобов’язані йому в цьому повноцінно допомогти.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.