Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 12:12:20

На Чернігівщині хворі проходять реабілітацію творчістю

28.08.2013   12:25Агенцiя

Довести, що медики можуть не тільки лікувати, а і творчо працювати, прищеплювати своїм пацієнтам почуття прекрасного та створювати умови для самовираження – така мета десятого, ювілейного, конкурсу-виставки, що відбувся напередодні Дня Незалежності у Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні.

Конкурс проходив в рамкам всеукраїнського проекту “Мистецтво, що об’єднує всіх”.

Вже десять років поспіль у переддень святкування Дня Незалежності України колектив лікарні відкриває виставку-конкурс плодів, квітів, поробок з дерева, паперу, тіста, інших матеріалів, які начебто зовсім не годяться для творчості. На виставці представляють різноманітні народні страви та напої, виготовлені за давніми українськими рецептами – узвари із сушини, свіжих ягід, меду, а ще медовуху та запашний самогон. Втім, це не головне. Адже такими виставками медики руйнують міфи про те, що для успішного лікування пацієнтам потрібні лише лікарські препарати.

– Хворі долучаються до участі у цих виставках. Таким чином вони проявляють свою особистість, творчі здібності. Люди відчувають задоволення та визнання своє праці. А це дуже важливий момент у плані реабілітації пацієнтів – психічно хворих та тих, котрі мають неврологічні розлади, – розповів заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін. – Територія обласної психоневрологічної лікарні, наче створена для проведення таких виставок.

– Ми, чи не єдиний медичний заклад Чернігівщини, який проводить виставки такого масштабу, – стверджує головний лікар Володимир Ященко. – У нас є бажання і перспективи робити це і надалі. Творчою реабілітацією хворих ми займаємося не лише раз на рік, а протягом всього року. Наприклад, ландшафтний дизайн не залежить від пори року. Наша конкурсна комісія чотири рази на рік підбиває підсумки того, як виглядає закріплена за відділеннями територія. Ми ні в чому не обмежуємо наших лікарів і пацієнтів та вітаємо їхнє бажання творчо розвиватися та розкривати свій потенціал.

На виставці було на що подивитися – персонажі українського фольклору, виготовлені із різноманітних матеріалів, елементи ландшафтного дизайну, вироби з глини, дерева, предмети домашнього вжитку, інтер’єри сільських хатинок, вишиті рушники та ікони. Ось, наприклад пацієнтці одного з відділень процес вишивання рушників та постільної білизни допомогли відчути радість життя. “Якщо щось робиш своїми руками, то це заспокоює. Це моя улюблена справа, і за своє життя я зробила більше 300 виробів!”, –розповіла вона.

Численних відвідувачів виставки, серед яких були і керівники обласних лікарняно-профілактичних закладів, а також представники медичної спільноти із Гомеля, зацікавили практично всі експозиції, створені із великим душевним теплом та натхненням.

Членам журі було доволі складно визначити переможців. Втім, конкурсна комісія все ж таки визначила переможців: у номінації “Краща територія” перше місце посів колектив відділення №19, друге – відділення №15, третє отримали медики та пацієнти п’ятого відділення. У номінації “Краща виставкова експозиція” перемогло відділення №15, друге місце дісталося відділенню №19, а відділення №8 – посіло третє місце. Переможців виставки-конкурсу було нагороджено призами та цінними подарунками. До речі, від профспілкового комітету медичних працівників області лікарня отримала електронне обладнання для конференц-зали.

Прес-служба МОЗ України

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.